در جریان بازدید از دستاوردهای وزارت دفاع:

روحانی: اقتدار نیروهای مسلح ما مبتنی بر ایمان و توانمندی است

روحانی, دستاوردهای وزارت دفاع

رییس جمهور با تأکید بر اینکه صلح فقط در سایه اقتدار، امکان‌پذیر است، گفت: اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ناشی از ایمان و توانمندی‌هایش در عرصه فنی و تکنولوژیکی است.به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز شنبه پس از بازدید از آخرین دستاوردهای وزارت دفاع، پشتیبانی و نیروهای مسلح کشور، ضمن تبریک روز صنعت دفاعی به نیروهای مسلح کشور بویژه کسانی که در راه تقویت فناوری دفاعی تلاش می‌کنند، گفت: امروز دستاوردهای کشور در عرصه‌های مختلف صنایع دفاعی، نظیر موشک‌ها، پهپادها، ماهواره‌ها و تجهیزات مرتبط با صنایع دریایی و زیردریایی، بسیار وسیع است و کاری که متخصصان وزارت دفاع، پشتیبانی و نیروهای مسلح در این زمینه انجام داده‌اند، قابل ستایش است.

رییس شورای عالی امنیت ملی ضمن بیان اینکه همه این دستاوردها، برای این است که ما ملتی صلح‌طلب هستیم، اظهار داشت: صلح فقط در سایه اقتدار امکان‌پذیر است و جنگ و تجاوز به کشورهای ضعیف، تحمیل خواهد شد و این کشورها نمی‌توانند پایداری امنیت خود را حفظ کنند.

رییس جمهوری افزود: اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ناشی از ایمان و توانمندی‌هایش در عرصه فنی و تکنولوژیکی است و اینها شرایطی ایجاد کرده است که ایران، کشوری توانمند و با قدرت بازدارندگی بالا باشد.

روحانی تأکید کرد: دولت یازدهم تمام مساعی خود را بکار خواهد بست تا از نظر دفاعی و توانمندی نظامی، کشور روزبه‌روز قدرتمندتر شود. البته این قدرت علیه هیچ کشوری نیست و تنها برای تأمین منافع و امنیت ملی بکار گرفته خواهد شد.

رییس جمهوری با بیان اینکه اقداماتی که در دو سال گذشته برای تقویت بنیه دفاعی کشور انجام شده بسیار بیشتر از دوره های مشابه پیش است، گفت: این مسیر را دنبال خواهیم کرد تا همچنان کشوری قدرتمند برای حراست از امنیت خود و منطقه داشته باشیم.