بیانیه وزارت خارجه در سالروز تعرض به مسجدالاقصی؛

وحدت مسلمانان مانع اهداف صهیونیسم در نابودی مسجدالاقصی می‌شود

سیاسی

وزارت امور خارجه تاکید کرد: وحدت و انسجام صفوف مسلمانان و همراهی آزادیخواهان جهان مانع از تحقق اهداف رژیم صهیونیستی در نابودی مکان شریف و مقدس مسجدالاقصی خواهد شد.

به گزارس خبرگزاری مهر وزارت امور خارجه به مناسبت چهل و هفتمین سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی از سوی صهیونیستها در ۳۰مرداد ۱۳۴۸ بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

۳۰ مرداد سالروز واقعه ای است که نه تنها مسلمانان بلکه پیروان سایر ادیان الهی  نیز با گذشت ۴۷ سال ازآن همچنان عمق جنایت و خوی تجاوزگری صهیونیستها در هتک حرمت و سوزاندن مسجد الاقصی را که برآمده از نیات پلید این رژیم در نابودی قبله نخست مسلمانان بود، فراموش نکرده اند و ابعاد این نقشه شوم هر روز بیش از پیش پدیدار می شود.

رژیم صهیونیستی از نخستین روزهای اشغال بیت المقدس بعنوان کانون وحدت ادیان توحیدی تاکنون اقدامات زیادی را برای زدودن آثار و تعلقات اسلامی این شهر بعمل آورده که متاسفانه در مقابل آن تلاشهایی همچون تاسیس سازمان همکاری اسلامی در سال ۱۳۴۸ نیز تاکنون  مانع از زیاده خواهیها و توسعه طلبی های این رژیم نشده است.  

تشدید اقدامات رژیم  صهیونیستی در یهودی سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی همزمان با حمایت نیروهای صهیونیستی از شهرک نشینان تندرو در تعرض به این مسجد مقدس در شرایطی صورت می پذیرد که وضعیت این منطقه بدلیل شهرک سازیهای گسترده و کوچاندن اجباری ساکنان غیر یهودی اوضاع بسیار خطرناکی یافته و اقدامات و صدای مظلومیت فلسطینیان نیز نتوانسته شکل گیری توطئه های شوم صهیونیستها در هتک حرمت به مسجد الاقصی را خنثی کند.   رژیم صهیونیستی همچنین با در خدمت گرفتن گمراهان و نااهلان نو ظهور و گروهک های بی هویت و دست نشانده دستاوردهای انتفاضه مردمی فلسطین و جنبش های اصیل در حمایت از مفاومت علیه ر‍ژیم متجاوز صهیونیستی در منطقه را هدف قرار داده و تلاش بیهوده دارد تا عزم و اراده آحاد مسلمانان را از كانون اصلی تلاش و مبارزه برای آزادی قدس شریف منحرف سازد.

امروزهمه فلسطینیان٬ زنان و مردان و پیر و جوان فلسطینی بر اساس پایبندی به آرمان فلسطین؛ اقدام قاطع و عملی کشورهای اسلامی در حمایت یکپارچه از مسجد الاقصی بعنوان حلقه وحدت ادیان توحیدی را خواستار هستند و جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام حمایت قاطع از ملت قهرمان فلسطین و آرمان فلسطین تردیدی ندارد وحدت و انسجام صفوف مسلمانان و همراهی آزادیخواهان جهان مانع از تحقق اهداف رژیم صهیونیستی در نابودی مکان شریف و مقدس مسجدالاقصی خواهد شد.