اخراج ژان ماری لوپن از حزب راست افراطی فرانسه

سیاسی

موسس حزب راست افراطی فرانسه در پی برگزاری جلسه انضباطی این حزب برای رسیدگی به اظهارنظرهای تحقیرآمیزش درباره هولوکاست و توهین وی به رهبران حزب مذکور، از حزب اخراج شد.

موسس حزب راست افراطی فرانسه در پی برگزاری جلسه انضباطی این حزب برای رسیدگی به اظهارنظرهای تحقیرآمیزش درباره هولوکاست و توهین وی به رهبران حزب مذکور، از حزب اخراج شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژان ماری لوپن، یکی از رهبران حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه بلافاصله پس از صدور این حکم اعلام کرد که آن را به چالش می‌کشد.

این حکم علیه شخصی صادر شد که برای چندین دهه جزو مهره‌های اصلی سیاست‌های فرانسه بود. در این دادگاه، لوپن 87 ساله از خودش درمقابل فهرستی بلندبالا از 15 شکایت دفاع کرد.

مارین لوپن، دختر وی و رهبر کنونی حزب برای چندین ماه تلاش کرده تا پدرش را از حزب بیرون بیندازد. در بیانیه اداره اجرایی دادگاه انضباطی آمده که تصمیم گرفته شد تا ژان ماری لوپن بخاطر توهین به رهبران حزب و انکار هولوکاست از حزب اخراج شود.

لوپن گفت: تصمیم اتخاذ شده توسط شش تن از هشت عضو اداره اجرایی حزب برای اخراج من به دستور دخترم و فلوریان فیلیپوت،‌ فرد شماره دو حزب که به شدت به من بی اعتماد بود، اتخاذ شده است.

وی در مصاحبه‌ای با تلویزیون iTele گفت که این تصمیم را به چالش می‌کشد و عنوان افتخاری "رهبری برای تمام عمر" نیز عنوانی نیست که بتوان آن را حذف کرد.

درحالیکه دختر لوپن و فیلیپوت هر دو علیه ژان ماری لوپن شکایت کرده و او را به این دادگاه کشانده بودند،‌ هیچیک در آن حضور نداشتند.

وکیل ژان ماری لوپن این تصمیم دادگاه را با انگیزه سیاسی دانسته و آن را محکوم کرد.

ژان ماری لوپن در 2010 دخترش مارین لوپن را جانشین خود اعلام کرد و از آن زمان تاکنون نظرسنجی‌ها نشان داده که وی می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه پیشرو باشد.

انتهای پیام

کد N928107