نهاوندیان: توافق هسته ای فرصت تازه ای برای گسترش روابط همه جانبه است

محمد نهاوندیان,توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک

رییس دفتر رییس جمهور گفت: توافق هسته ای فرصت تازه ای برای تقویت و گسترش روابط همه جانبه بین جمهوری اسلامی ایران با کشورهای جهان بویژه عمان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمد نهاوندیان در دیدار سعود بن احمد البروانی سفیر عمان در تهران، عمان را کشور دوست و برادر ایران خواند و اظهار داشت: روابط دو کشور در زمینه های مختلف بویژه در دوسال گذشته از سطح بسیار بالایی برخوردار بوده و امیدواریم در آینده نیز این روابط بهتر شود.
وی، کلید مبادلات اقتصادی و بازرگانی دو کشور را روابط مناسب بانکی عنوان و اظهارامیدواری کرد: این روابط با قوت بیشتری نسبت به گذشته ادامه یابد.
رییس دفتر رییس جمهور با تاکید بر ضرورت گسترش سطح همکاری های اقتصادی بخش های خصوصی ایران و عمان، گفت: زمان آن رسیده که روابط دو کشور علاوه بر بخش انرژی در زمینه های حمل و نقل و دیگر بخش ها نیز تقویت شود.
نهاوندیان به کاهش بهای جهانی نفت اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر کسانی که این وضعیت را بوجود آورده اند، خود از کاهش قیمت نفت رنج می برند.
وی همچنین با اظهار تاسف از وضعیت ناگوار مردم مسلمان منطقه و فعالیت های گروه های تکفیری و تروریستی بر ضرورت آرامش، ثبات و امنیت در کل منطقه تاکید کرد.
رییس دفتر رییس جمهور افزود: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مسلمانان با نام اسلام کشته می شوند.

 
29213

 

کد N926953