نوبخت: غرب متوجه شد با تحریم‌ها نمی‌تواند کاری از پیش ببرد

تحريم, محمدباقر نوبخت

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: ما در برابر مواضع نادرست دشمنان، باید چهره رحمانی اسلام را معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "محمدباقر نوبخت" عصر امروز(سه‌شنبه) در ششمین اجلاس عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) که در سالن اجلاس سران برگزار شد با اشاره به اینکه "اکنون جهان اسلام با دو مشکل عمومی و اختصاصی روبه‌رو است"، اظهار کرد: مشکل عمومی جهان اسلام این است که گروه‌هایی می‌خواهند اسلام ناب محمدی(ص) را زیر سوال ببرند. امروز که جهان در برابر مکاتب و مذاهب مختلف متوجه روش‌های ارزشمند اسلامی شده است، گروهی تلاش می‌کنند که این نظرها را از اسلام واقعی دور کنند و یک اسلام خنثی و بی‌رحم را نشان دهند و بگویند این اسلامی است که مسلمانان از آن یاد می‌کنند و می‌خواهند اسلام را در چهره‌های تکفیری و داعش به جهان معرفی کنند.

وی گفت: مواضعی که ما می‌توانیم در برابر آن‌ها داشته باشیم نشان دادن چهره رحمانی اسلام است و باید به آن‌ها بگوییم که اساسا چهره اسلام چهره‌ای رحمانی و دوست داشتنی است و امروز دوستداران این دین و ملت در دولت یازدهم تلاش می‌کنند که این چهره را به جهان معرفی کنند. ما با نشان دادن چهره رحمانی از اسلام توطئه‌های آن‌ها را خنثی می‌کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصریح کرد: ایران دو سال قبل شعاری را در سازمان ملل مطرح کرد که همه با این شعار موافق بودند و شعار ما این بود که ما خواهان جامعه جهانی به دور از خشونت و افراط هستیم.

وی خطاب به شرکت‌کنندگان در این مجمع گفت: ما در جمهوری اسلامی ایران با مساعدت و همفکری شما عالمان اسلامی، می‌توانیم اسلام ناب را معرفی کنیم و توطئه‌های آن اسلام خشن و بی‌رحمی را که دشمنان ایجاد کردند، خنثی کنیم.

نوبخت افزود: مشکل بعدی و اختصاصی جهان اسلام این است که از 36 سال قبل که جمهوری اسلامی با رهبری یک مرجع تقلید و یک انسان کامل پیروز شد و در این جغرافیا و بعد از قرن‌ها حکومت شیعی ایجاد شد، آن‌ها در صدد این بودند که یک ناکارآمدی از جمهوری اسلامی را نشان بدهند و بگویند شیعه از پشتیبانی فکری برخوردار نیست که بتواند بعد از 1400 سال یک نظامی را در قالب یک حکومتی ایجاد کند؛ و در یک توطئه ناجوانمردانه تلاش کردند که گروه‌هایی را در داخل تحریک کنند و بعد از آن هم 8 سال جنگ را به ما تحمیل کردند.

وی ادامه داد:‌ آنها مردم ما را به شهادت رساندند تا نظام نتواند کارآمدی خود را نشان بدهد و بعد از اینکه جنگ تمام شد تلاش کردند که به بهانه ساخت بمب اتم تحریم‌ها را به ما تحمیل کنند و هر روز بر فشار خود افزودند. آن‌ها با تمام فشارها نتوانستند مدیریت اقتصادی ما را بر هم بریزند. آن‌ها می‌خواستند نارضایتی در بین مردم ایجاد شود و در نهایت به جهان بگویند این حکومت ناکارآمد است. اما امروز من خرسندم که این موضوع را مطرح می‌کنم که با رهبری مقام معظم رهبری ما در این مدت موفق شده‌ایم، ضمن ایستادگی بر مواضع حق، به دنیا ثابت کنیم که سخنان و تهدیدات آنها نادرست است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تاکید کرد: ما تمام تحریم‌ها را خنثی کردیم و آن‌ها قطعنامه‌ای صادر کردند که تمام تحریم‌ها حذف شود چون متوجه شدند که با تحریم‌ها هرگز نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. اکنون با خدمتگزاری و درایت‌های یک روحانی محترم و پرورش‌یافته در مکتب اهل بیت(ع) موفق شدیم اقتصاد را به نوعی مدیریت کنیم که تورم رو به کاهش باشد و اقتصاد را سروسامان دهیم و رشد منفی را به رشد مثبت تبدیل کنیم و این ملت با پیروی از مکتب اهل بیت(ع) همواره می‌تواند در برابر تحریم‌ها مقاومت کند و سال به سال امکانات ما مناسب‌تر می‌شود.

به گزارش ایسنا، در پایان سخنان نوبخت، آیت‌الله تسخیری از وی خواست که بودجه مجمع جهانی را در سطح جهانی در نظر بگیرد.

انتهای پیام
کد N925997