کشف "نبرد من" داعش در مناطق قبیله‌ای نشین پاکستان

در سندی کشف شده درباره گروه تروریستی داعش در یکی از مناطق قبیله نشین پاکستان، نابودی اسرائیل را دلیل پیدایش داعش دانسته و باراک اوباما را "قاطر یهودیان" خوانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، سند جدیدی متعلق به شبه نظامیان در مناطق قبیله‌ای نشین پاکستان یافت شده که گفته می شود معادل کتاب "نبرد من" هیتلر برای گروه تروریستی داعش است. این سند با عنوان "تاریخجه مختصر خلافت دولت اسلامی: خلافت مطابق پیامبر اسلام(ص)" شامل تشریح گرافیکی شش مرحله از دولت اسلامی است.

مطابق نمودار ترسیم شده،‌ مرحله پنجم "اعلام خلافت" و در مرحله آخر "جنگ علنی" در سال 2017 است.

یک مقام اطلاعاتی آمریکا بعد از بررسی این سند 32 صفحه ای به پایگاه "اسرائیل نشنال نیوز" گفت، این سند به مثابه کتاب "نبرد من" هیتلر برای داعش است.

وی تاکید کرد: در حالی که جهان شاهد ویدیوهای سربریدن و به صلیب کشیدن از سوی داعشی ها در عراق و سوریه است این گروه تروریستی در حال رفتن به شمال آفریقا از خاورمیانه است.

وی ادامه داد: ما می بینیم که داعش در جنوب آسیا دارای راهبرد است. آنها مثل تردستی می‌مانند که شما وقتی یک دستشان را می بینید هرگز نخواهید دید که دست دیگرشان چه کار می کند.

ژنرال مایکل فلین، مدیر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا صحت این سند را تایید کرده است.

اما برخی از ادعاهای این سند به ویژه این ایده که داعش هند را به جای اروپای غربی میدان جنگ آتی خود می بیند عجیب به نظر می رسد. این سند به ارائه تاریخچه‌ای طولانی از دولت اسلامی و شبه نظامی گری پرداخته و سپس می گوید که پاکستان و افغانستان مناطق بعدی برای میزبانی از اردوگاه‌های تروریستی داعش هستند.

به نظر می رسد این سند بیشتر از سوی یک هوادار این گروه نوشته شده باشد تا این که سند رسمی داعش باشد اما هشدار می دهد: این حقیقت را بپذیرید که این خلافت زنده خواهد ماند و پیشرفت خواهد کرد تا زمانی که کل جهان را تسخیر کند و تا آخرین نفر سر کسانی را که با خدا می جنگند ببرد. این حقیقت تلخی است اما باید آن را بپذیرید.

این سند این راهبرد پرسابقه داعش مبنی بر حمله به غرب و توسعه خلافت در کشورهای شمال آفریقا نظیر لیبی را رد می کند و به جای آن مدعی می شود: ما باید به جای تلف کردن انرژی خود برای رویارویی مستقیم با آمریکا به دنبال قیام مسلحانه در جهان عرب برای ایجاد خلافت باشیم.

این سند از سوی موسسه رسانه آمریکایی (AMI) پیدا شده و به زبان اردو نوشته شده است.

انتهای پیام

کد N925471