مجازات‌های داعش برای زنانی که پوشش‌های داعشی ندارند

داعش

یکی از زنانی که پیشتر در نیروهای پلیس وابسته به داعش فعالیت کرده درباره مجازات‌های داعش برای زنانی که به پوشش مد نظر این گروه تروریستی پایبند نباشند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المنار لبنان، این زن که "دعاء" نام دارد در این باره گفت: پلیس مسئول بررسی این مساله به صورت غافلگیرانه به رفت و آمد در بازار شهرهای تحت کنترل داعش می‌پردازد و به زنان و دخترانی که برای نخستین بار به قوانین پوشش اعلام شده احترام نگذاشته‌اند هشدار می‌دهد اما اگر برای دومین بار این اتفاق بیفتد دختران یا زنان خاطی را با خود به مقر پلیس می‌برد و در آنجا 20 ضربه شلاق به آن‌ها زده می‌شود اگر هم مقاومت کنند 20 ضربه اضافی به آن‌ها زده خواهد شد.

همچنین بنا به گزارش یک روزنامه انگلیسی، داعش اخیرا قوانینی را برای زنان و دختران در مناطق تحت اشغال خود وضع کرده است که براساس این قوانین دختران باید در سنین بین 9 تا 17 سال ازدواج کنند و پس از ازدواج نیز تنها باید به خانه‌داری و تربیت اولاد بپردازند و جز در موارد ضروری حق خروج از منزل را ندارند.

همچنین براساس این قوانین زنان مناطق تحت اشغال داعش باید لباسی را بر تن کنند که تمامی بدنشان را بپوشاند. علاوه بر این داعش از سالن‌های زیبایی زنان با عناوینی چون "محل وسوسه‌های شیطانی" یاد می‌کند.

انتهای پیام

کد N925332