سخنگوی جان بوئنر: هیلاری کلینتون در مورد مسئله ایمیل‌هایش دروغ گفته است

آمريكا

سخنگوی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد، ادعای وزیر امور خارجه سابق این کشور مبنی بر درخواست از بازرسان برای بررسی ایمیل‌های کاری‌اش، در حقیقت دروغ بوده است.

سخنگوی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد، ادعای وزیر امور خارجه سابق این کشور مبنی بر درخواست از بازرسان برای بررسی ایمیل‌های کاری‌اش، در حقیقت دروغ بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "کوین اسمیت"، سخنگوی جان بوئر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: هنگامی که وزارت امور خارجه این کشور دو سال پس از کناره گیری هیلاری کلینتون از سمت وزیر امور خارجه خواست تا تمامی ایمیل‌های کاری خود را به آ‌نها بازگرداند، کلینتون و وکلایش به تنهایی تصمیم گرفتند که کدام ایمیل‌ها در اختیار دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قرار گیرد.

وی افزود: این ادعا بی‌پایه و اساس است. در حقیقت هنگامی که کلینتون از سمت وزیر امور خارجه آمریکا کناره گیری کرد، هیچ چیزی را باز نگرداند و از سیاست رسمی دولت پیروی نکرد.

این در حالی است که کلینتون اخیرا در مصاحبه‌ای گفت: وی شخصا درخواست کرده بود تمامی ایمیل‌های کاری که به آدرس ایمیل شخصی‌اش ارسال و یا از آن فرستاده شده باید منتشر شوند.

کلینتون افزود: اگر من درخواست نکرده بودم که تمامی ایمیل‌هایم منتشر شود، هیچ یک از این‌ها در ملأ عام وجود نداشت.

با این حال اسمیت ضمن مخالفت کردن با ادعاهای کلینتون گفت: کلینتون و وکلایش آدرس ایمیل‌ شخصی او را پاکسازی کرده و ده‌ها هزار پیام دیگر را پاک کرده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا به درخواست کمیته تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص بنغازی از کلینتون خواسته بود تا تمامی ایمیل‌هایش را ارائه دهد.

کوین اسمیت گفت: هنگامی که کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در دسامبر سال 2012 میلادی در نامه‌ای از کلینتون پرسیده که آیا او یا هر یک از مقامات ارشدش برای انجام فعالیت‌های کاری و رسمی از ایمیل‌ شخصی استفاده کرده‌اند یا خیر، کلینتون هرگز پاسخی نداد.

وی افزود: در حقیقت کلینتون هرگز قصد نداشت تا اجازه دهد ایمیل‌های کاری و محرمانه‌اش علنی شوند.

انتهای پیام

کد N924908