افزایش تلفات انفجار بانکوک

سیاسی

اتحادیه اروپا مراتب تسلیت خود را بابت انفجار بمب در بانکوک تایلند که به کشته شدن دست کم 22 تن انجامید، ابراز داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی سرویس اقدام خارجی اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: اتحادیه اروپا مراتب تسلیت خود را به خانواده قربانیان این انفجار در تایلند ابراز داشت و خواستار بهبود سریع دیگر مجروحان این بمب گذاری شد.

این انفجار در نزدیکی معبدی در مرکز بانکوک رخ داد و در جریان آن 22 تن شامل سه تبعه چینی کشته شده و 120 تن دیگر نیز زخمی شدند.

این انفجار به گفته مقامات محلی ساعت 7 بعد از ظهر روز دوشنبه در نزدیکی معبد اراوان در بانکوک که محل تجمع توریست‌ها و شهروندان تایلندی است، رخ داد.

سی.ان.ان نیز گزارش داد، در جریان انفجار روز دوشنبه در معبد مذکور در بانکوک، تایلند دست کم 22 تن کشته و بیش از 120 تن دیگر نیز مجروح شده‌اند که وضعیت برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

سخنگوی پلیس بانکوک امروز صبح (سه شنبه) اعلام کرد که در میان قربانیان اتباع خارجی نیز دیده می‌شوند.

رییس پلیس ملی تایلند گفت که توریست‌های چینی که از فیلیپین به تایلند سفر کرده بودند در این انفجار کشته شدند. سفارت چین در بانکوک نیز این گزارش را تایید و اعلام کرد که 15 تبعه چینی نیز در این انفجار زخمی شده‌اند که وضعیت برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

وی ادامه داد: هنوز خیلی زود است که بخواهیم اعلام کنیم چه کسی این انفجار را سازماندهی کرده است. وسیله‌ای که منفجر شده یک بمب لوله‌ای بوده که در یک پارچه سفیدرنگ پیچیده شده بود. همچنین براساس تخمین پلیس، این بمب سه کیلوگرم بود.

رییس پلیس تایلند به خبرنگاران گفت که یک موتورسوار این بمب را در نزدیک معبد مذکور پرتاب کرده است. همچنین پلیس تاکنون به این مساله اشاره نکرده که آیا عامل یا عاملان این انفجار هدف خاصی داشتند یا خیر.

انتهای پیام

کد N924897