۱
اسفنانی به ایسنا خبر داد‌:

کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در کمیسیون حقوقی تصویب شد

  • ۱۷بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

یک عضو کمیسیون حقوقی مجلس از تصویب کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در جلسه امروز بعد از ظهر این کمیسیون خبر داد.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در توضیح جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: کلیات لایحه بیست ماده‌یی حمایت از کودکان و نوجوانان در جلسه امروز بعد از بحث و بررسی و رای‌گیری به تصویب رسید.

او ادامه داد: مباحث مهمی در این لایحه آمده است. این لایحه بنا بر آموزه‌های دینی و مبتنی بر قوانین سایر کشورها جهت حمایت از کودکان و نوجوانان تهیه شده است که در آن تمامی مباحث حمایتی دیده شده است.

وی با بیان این که قانون حمایت از کودکان و نوجوانان 9 ماده دارد تاکید کرد که این لایحه در صورت قانونی شدن تمامی جوانب حفظ و رعایت حقوق جوانان و کودکان را در بردارد. لایحه‌ای که از سال 85 در قوه قضاییه با طی کردن راه طولانی مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت و در اوایل سال 93 به کمیسیون قضایی و کمیته حقوق خصوصی این کمیسیون ارجاع شده و در نهایت کلیات آن امروز به تصویب رسید.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم‌چنین با اشاره به بررسی لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانونی ثبت اختراعات طرح‌های صنعتی و علایم تجاری در این کمیسیون گفت:‌ با توجه به این که مدت اجرای آزمایشی این قانون به اتمام رسیده است و عملا در این رابطه فاقد قانون هستیم امروز کمیسیون اجرای این قانون را به مدت دو سال دیگر تمدید کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.