محمدمهدی عبدخدایی:

حمایت آمریکا از تروریسم عامل گسترش آن است

تروريسم,شهدای ترور

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با بیان این که در هر ایدئولوژی که در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد افراط به وجود می‌آید، گفت: تروریسم فعلی به خاطر آن به وجود آمد که توحید اسلامی حرفی برای گفتن دارد.

به گزارش گروه دیافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محمدمهدی عبدخدایی ادامه داد: اگر چه تروریسم فعلی به خاطر آن به وجود آمد که توحید اسلامی حرفی برای گفتن دارد اما چون منافع آمریکا و استعمار در آن است که این تندروی و ایجاد وحشت را در کشورهای اسلامی رشد دهند و هم‌چنین این وحشت را القا کنند که باید از ایران و حکومت اسلامی توحیدی وحشت داشته باشند، خودبه‌خود آمریکایی‌ها از تروریسمی که به نوعی ایجاد وحشت می‌کند، حمایت می‌کنند.

وی افزود: هر ایدئولوژی در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد در آن افراط به‌وجود می‌آید مثلا از اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم کمونیسم حرف برای دنیا داشت و اکثر متفکران و نویسندگان معتقد بودند که فصل‌الخطاب همه انقلابات نظریه کارل مارکس است لذا اتحادیه جماهیر شوروی سوسیالیستی در سال 1917 انقلاب کرد و حکومت کمونیستی را مطرح کرد و در سال 1948 هم چین انقلاب کرد. در هندوستان هم ایالت کرورا ایالت کمونیستی بود و بدین ترتیب اروپای شرقی نیز به‌طورکلی کمونیست شد به طوری‌که در سال 1960 تا 1970 دو پنجم دنیا در زیر چتر حکومت کمونیستی به سر می‌بردند و این حکومت در حقیقت حرف برای گفتن داشت یعنی متفکران دنیا به نوعی، کمونیسم را قبول کرده بودند.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام گفت: روش سوسیالیسم انقلابی، روش سوسیالیسم دموکراتیک و روش سوسیال دموکرات مسیحی بود بنابراین سوسیالیسم برای دنیا مسلک است. البته مسلک با مذهب متفاوت است. مسلک مسائل ماوراءالطبیعه ندارد ولی مذهب مسائل ماوراءالطبیعه دارد به‌همین‌دلیل به آن مذهب کمونیسم نمی‌گویند بلکه مسلک کمونیسم می‌گویند همچنان که نمی‌گویند مسلک مسیح بلکه می‌گویند مذهب مسیح.

این عضو هیئت علمی دانشگاه اظهار داشت: در مسلک‌ها هم که بنیان‌های ماوراءالطبیعه‌ای ندارند این جریان تندرو در آن وجود دارد مثل آنارشیست‌هایی که در کمونیسم پیدا شدند لذا خاصیت انسان است که اگر ایدئولوژی حرف برای گفتن داشته باشد و دنیا از این حرفی که آن می‌زند استقبال کند، در آن یک سری تندروی‌ها ایجاد می‌شود و حال چنانچه این تندروها از طرف یک قدرت خارجی حمایت شوند، شدت پیدا می‌کنند.

عبدخدایی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران در دنیا حرف برای گفتن داشت، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران یک بیداری اسلامی و مذهبی و همچنین یک بیداری توحیدی بعد از کمونیسم که می‌گفت «خدا و دین مخلوق پندار آدمیست» را به منصه ظهور رساند. بعد از آن انقلاب امام‌ خمینی(ره) آمد و توحید را مطرح کرد که این توحید طرفداران بسیاری نیز در دنیا پیدا کرد چنانکه الان هم در دنیا فیلسوفی را نمی‌توان پیدا کرد که علیه اصل خداشناسی مطلب بنویسد در حالی‌که در 40سال پیش بسیاری از فلاسفه شرق و غرب برای اصل خداشناسی مطلب نوشتند.

وی با بیان اینکه امروز در دنیا چنین فیلسوفی نداریم، افزود: در حال حاضر توحید توانسته است یکی پس از دیگری سنگرهای کلیدی را در اختیار بگیرد و طبیعی است که وقتی توحید موفق می‌شود در آن تندروی‌هایی به وجود می‌آید که می‌توان گفت پدیده تروریسم یک پدیده غیرمعمول نیست و در زمان حضرت علی(ع) هم خوارج نهروان به وجود آمدند که همین تندروهای فعلی بودند.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام متذکر شد: این تندروها هستند که وقتی حمایت قدرتمند خارجی وجود دارد پشتوانه پیدا می‌کنند همچنان که این موضوع درباره گروه تندرو داعش نیز صدق می کند لذا وقتی آمریکا پشت داعش ایستاد و به آن بال و پر داد قطعا زمینه را برای فعالیت‌های تروریستی آنها فراهم می‌سازد. بنابراین در جامعه‌ای که به سمت توحید در حرکت است ایجاد وحشت از توحید می‌کنند که اگر این توحید حاکم بر دنیا شود، دنیا در وحشت به سر می‌برد.

عبدخدایی در ادامه به حمایت عربستان از تروریست ها در سوریه، عراق و یمن اشاره کرد و گفت: اسلام امروز برای عدالت جهانی حرف برای گفتن دارد و دنیا به طرف اسلام و توحید روی آورده است لذا تروریسم امروزه بین افکار درستی که در دنیا منتشر می شود، ایجاد رعب می‌کند.

وی با بیان اینکه همه گروه‌های تروریستی حاضر از ایجاد حکومت عادلانه در دنیا هراس دارند، یادآور شد: کمونیسم را آمریکا و ثروتمندان دنیا در هراس از عدالت به وجود آوردند و اگر آمریکا در ایجاد وحشت و تروریسم دست نداشته باشد قطعا دنیا آرامش را تجربه خواهد کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین با اشاره به اینکه سازمان ملل قبلا سازمان ملل متفق و حالا سازمان ملل متحد شده است، تصریح کرد: سازمان ملل را اصولا کشورهای قدرتمند درست کرده و برای خود در شورای امنیت حق وتو قرار دادند یعنی در طرحی که روسیه، فرانسه، آمریکا، چین و انگلستان مخالف آن باشند، اصلا اجازه مطرح شدنش را نمی‌دهند.

وی افزود: کلیه قطعنامه‌هایی که بعد از پیدایش اسرائیل در شورای امنیت و یا سازمان ملل مطرح شد توسط آمریکا وتو شد یعنی در حقیقت سازمان ملل بازیچه آمریکاست بنابراین انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا همه دستشان در یک کاسه است و با سرمایه‌گذاری آمریکا این کشورها رشد کرده‌اند.

عبدخدایی با بیان اینکه رسانه‌های بزرگ دنیا در دست سرمایه‌داران آمریکا هستند، گفت: در تمام رسانه‌های بزرگ یا صهیونیست‌ها صاحب نفوذند و یا سرمایه‌داران آمریکایی صاحب امتیاز آن هستند.

وی با تاکید بر تاثیرگذاری عمیق رسانه‌ها و تبلیغات در سطح دنیا خاطرنشان کرد: عقل انسان مانند شمعی است که در تاریکی حرکتی را حس کند و وقتی وحی به آن برسد دیگر نیازی به آن شمع نیست. در دنیایی که تبلیغات گسترده‌ای علیه جمهوری اسلامی در حال انجام است ما این شمع را گرفته‌ایم که خودمان را به وحی برسانیم یعنی در حقیقت خود به دنبال ایجاد بیداری در دنیا هستیم.

وی ادامه داد:‌ اگرچه از نظر دنیا برگزاری کنگره‌ها و همایش‌هایی هم‌چون دومین کنگره‌ بین‌المللی 17000 شهید ترور یک شمع محسوب می‌شود اما امید است این شمع به پروژکتورهایی متصل شود که بتواند به جهان روشنایی ببخشد لذا وجود آن لازم است و به مراتب بهتر از آن است که ما در تاریکی به سر ببریم و حرفمان را نزنیم و دنیا را بیدار نکنیم.

انتهای پیام

کد N922248