۰
«باراک اوباما» اذعان کرد:

قتل سیاهان این احساس را به وجود آورد که قانون برای همه یکسان نیست

  • ۲۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی هفتگی خود گفت که به دنبال قتل سیاه پوستان غیر مسلح در این کشور، این احساس به وجود آمد که قانون برای همه یکسان و برابر نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا امروز در سخنرانی هفتگی خود گفت که باید اعتماد میان جامعه و پلیس بهبود یابد.

اوباما درباره اقدامات پلیس که به دنبال قتل «مایکل برون» ۱۸ ساله سیاه پوست در شهر «فرگوسن» واقع در ایالت «میسوری» این کشور توسط پلیس سفیدپوست در ۹ آگوست سال ۲۰۱۴ رخ داد گفت: مرگ این نوجوان به همراه اتفاقاتی که در «کلیولند»، «بالتیمور»، «سینسیناتی» و نقاط دیگر رخ داد اعتراضاتی را در سراسر کشور برپا نمود.

وی ادامه داد: طی یک سال گذشته ما شاهد ناامیدی در بسیاری از جوامع سیاه پوستان بودیم و نیز این احساس به وجود آمد که قانون برای همه یکسان و برابر نیست.

رئیس جمهور آمریکا در این باره افزود: قتل سیاه پوستان غیرمسلح در چندین شهر دیگر آمریکا باعث شد تا جنبشی موسوم به «زندگی سیاهان نیز اهمیت دارد» ایجاد شده و بر روابط دراز مدت مشکل دار میان پلیس و ساکنان اقلیت ها در بسیاری از شهر های این کشور صحه بگذارد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.