العبادی اظهارات مقام نظامی آمریکا را محکوم کرد

سیاسی

نخست‌وزیر عراق سخنان رئیس در حال کناره‌گیری ستاد نیروی زمینی ارتش آمریکا مبنی بر ضرورت تجزیه کشورش را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه المنار، دفتر اطلاع‌رسانی "حیدر العبادی"، نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که سخنان رئیس در حال کناره‌گیری ستاد نیروی زمینی ارتش آمریکا درخصوص تجزیه عراق برای حل و فصل درگیری‌های مذهبی در این کشور غیرمسئولانه بوده و برخواسته از عدم آگاهی وی درخصوص واقعیت‌های موجود در عراق است.

در ادامه این بیانیه آمده است: حیدر العبادی نسبت به سخنان ژنرال ریموند اودیرنو ابراز تعجب می‌کند و معتقد است عراقی‌ها خود را برای تقویت وحدت کشورشان و دفاع از آن فدا می‌کنند.

اودیرنو در یک کنفرانس خبری عنوان داشته بود که تجزیه عراق ممکن است تنها راهکار برای توقف تنش‌های مذهبی میان مردم عراق باشد.

حیدر العبادی تاکید کرد که مردم عراق در صدد اجرای اصلاحات بزرگی هستند که کشورشان را به عهد بزرگی و اصالت بازمی‌گرداند و پیروزی‌های گسترده‌ای علیه داعش محقق خواهد کرد.

العبادی همچنین در دیدار با نمایندگان گروه‌های جوانان عراق عنوان داشت: ما هرگز اجازه نخواهیم داد دیکتاتوری بار دیگر به عراق بازگردد.

وی همچنین بر ضرورت ساختن کشور برای تمام مردم عراق تاکید کرد و عنوان داشت: ما هرگز تلاش نمی‌کنیم دیکتاتوری جدیدی در این کشور حکمفرما شود و ماموریت سختی در ساختن کشور داریم چرا که حزب بعث به مدت 35 سال کشور را نابود کرده است.

انتهای پیام

کد N920207