دونالد ترامپ:پول نفت خاورمیانه را خرج شکست داعش می کنم/بدون پول از هیچ کشور عربی حمایت نمی کنم

ایرنا نوشت:

دونالد ترامپ، میلیاردر آمریکایی و نامزد ریاست جمهوری در این کشور گفت، در دولت او، واشنگتن بدون دریافت حق الزحمه از عربستان پشتیبانی نخواهد کرد و برای شکست داعش نیز باید منابع مالی و نفتی منطقه را خرج ارتش آمریکا کنیم.
نامزد جمهوری خواه :: پول نفت خاورمیانه را خرج شکست داعش می کنم / بدون پول، از هیچ کشور عربی پشتیبانی نمی کنم
به گزارش ایرنا ، ترامپ در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» افزود: من بزرگترین طرفدار سیاست های نظامی هستم که شما تا به حال با او مصاحبه کرده اید. من ارتش را آن قدر تقویت می کنم که کسی جرات نکند سر به سر ما بگذارد.
با این حال، وی گفت که مخالف اشغال عراق بود؛ زیرا به اعتقاد وی، اشغال عراق باعث بی ثباتی در خاورمیانه شد و کمک کرد تا ایران به قدرت اول منطقه تبدیل شده است.
وی با تاکید بر این که عربستان سعودی منشاء بسیاری از ناآرامی ها در خاورمیانه است، با ادبیات عامیانه خود تصریح کرد: عربستان روزی یک میلیارد دلار درآمد دارد. دقت کن؛ روزی یک میلیارد دلار! ما از آنان پشتیبانی می کنیم، اما این وسط هیچ چیزی گیرمان نمی آید. ما چقدر باید ابله باشیم!»
وی سپس با یادآوری خاطره ای، گفت: پس از آن که آمریکا میلیاردها دلار برای آزادی کویت از دست صدام حسین خرج کرد و سربازان خود را به منطقه فرستاد، سرمایه گذاران کویتی گفتند متشکریم، اما تمایل نداریم در آمریکا سرمایه گذاری کنیم؛ ما به آمریکا علاقه نداریم.
ترامپ تاکید کرد: ما چقدر ابله هستیم! ما می توانستیم به آنان (حکومت کویت) بگوییم که 50 درصد از نفت شما را تا آخر عمرتان می خواهیم؛ اگرنه به شما کمک نخواهیم کرد که بر سر کار برگردید.
دونالد ترامپ درباره برنامه اش برای سرکوب داعش گفت، ایالات متحده باید در منطقه حضور نظامی پیدا کند و دو کار را به طور همزمان انجام دهد: نخست این که منابع نفتی داعش را از آنان بگیرد و با همان منابع، خرج سربازان آمریکایی را تامین کند و دوم این که حساب ها و تراکنش های مالی داعش را مسدود کند.
دونالد ترامپ 69 ساله، فعلا در نظرسنجی ها، محبوب ترین نامزد حزب جمهوری خواه برای رقابت در انتخابات سال 2016 است. بسیاری از او به خاطر عامیانه حرف زدن، عوامگرایی و گاه استفاده از سخنان رکیک، انتقاد می کنند. ثروت ترامپ 4 میلیارد و یکصد میلیون دلار برآورد می شود.

4949

کد N919913