آیت‌الله صافی‌گلپایگانی:

تکفیری‌ها چهره مهربان اسلام را بدنام کرده‌اند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: متأسفانه گروه‌های گمراه تکفیری، چهره صلح و مهربانی اسلام را مخدوش کرده و موجب بدنام‌شدن اسلام شده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با جمع زیادی از دانشجویان مسلمان ۱۴ کشور جهان در مشهد مقدس با اشاره به فتنه گروه‌های تکفیری اظهار کرد: جنایات زشتی که تکفیری‌ها مرتکب می‌شوند اسباب ناراحتی برای مسلمانان را فراهم کرده است و متأسفانه این گروه‌های گمراه، چهره صلح و مهربانی اسلام را مخدوش نموده و موجب بدنام‌شدن اسلام شده‌اند. شما باید در کشورهایی که زندگی می‌کنید با اخلاق و رفتار خوب و اسلامی، چهره حقیقی اسلام را نشان دهید.

وی افزود: مسلمانان در همه جای دنیا باید در علم و ادب و اخلاق نمونه باشند. قرآن کریم فرموده است: «جَعَلْناکُمْ أُمَّةً وَسَطاً لِتَکُونُوا شُهَداءَ عَلَی النَّاس» یعنی باید همگان از مرد و زن، در همه جهات خوب، برای مردم دنیا الگو باشید. زنان مسلمان هم باید در حجاب و پوشش خود نمونه باشند و به همه نشان دهند که به عزّت و استقلال و هویّت اسلامی خود پایبند هستند.

این مرجع تقلید با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: خداوند متعال می‌فرماید: «إِنَّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَ أُنْثی‏ وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُم»؛ باید دانست که همگان از مرد و زن در اسلام با هم برابرند و آن کسی گرامی‌تر و محترم‌تر است که تقوا و پرهیزکاری‌اش بیشتر باشد. شما در هر نقطه‌ای که هستید، پرهیزکاری پیشه کنید و بدانید عاقبت نیک برای متقین است.

وی خطاب به دانشجویان زن حاضر در جلسه که درخواست داشتند عبای ایشان را ببوسند، گفت: من بارها و بارها گفته‌ام چادری که شما می‌پوشید ارزشش از عبای من بیشتر است و حجاب شما امر به معروف و نهی از منکر و نشانه عزّت و کرامت شماست.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در ابتدای این دیدار گفت: بنده از موقعیتی که پیش آمده و توفیق دیدار شما برادران و خواهران ایمانی نصیبم شده است بسیار خوشحالم و به آن افتخار می‌کنم.

وی خطاب به دانشجویانی که از کشورهای آمریکا، کانادا، سوئد، انگلیس، کنیا، تانزانیا، بوسنی و چند کشور دیگر جهان حضور داشتند، گفت: امیدوارم بتوانید در هر جایی که حضور دارید به عنوان نماینده اسلام،‌ به دین خدمت بکنید و چهره واقعی اسلام را به مردم دنیا نشان دهید.

انتهای پیام

کد N917550