واکنش سید مهدی طباطبایی به توهین ها علیه رئیس مجلس:تعداد اندکی از نمایندگان باعث زوال نعمت شده اند

علی لاریجانی

سید مهدی طباطبایی به اظهاراتی که اخیرا در مجلس علیه علی لاریجانی روی داده بود واکنش نشان داد.

حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي طباطبايي در گفت و گو با خبرآنلاين در اينباره گفت:در درجه اول بسي متاثرم از آنچه که اتفاق افتاده و در حال افتادن است و آن اين است که چهره اسلام و انقلاب لکه دار و ننگين مي شود. اين از مصائب بزرگ است و نمي شود کوچک شمرد. هرچه چهره اسلام کريه شود به طور طبيعي مردم از آن گريزان خواهند شد. ما بايد هرچه مي توانيم اسلام را به نمايش بگذاريم. البته شايد نتوانيم، اما بايد بکوشيم تا آنجا که در توان داريم حد اقل کيان اسلام و قرآن و دين را حفظ کنيم و حرمت آن را نگه داريم. اين مسئله گره خورده است به حفظ حرمت کساني که نامشان به اسلام و دين گره خورده است.

وي در ادامه با اشاره به اتفاقاتي که در مجلس روي داده است گفت: نکته اي که خيلي هم با اهميت است اين است که مجلس خانه مردم است و نمايندگان عزيز با انتخاب مردم بر سر کار آمده اند، اما تعداد اندکي نماينده باعث زوال نعمت و رحمت و شخصيت از ساير نمايندگان شده اند. اين بسيار جاي تاسف دارد. روايات اخلاقي ما مي فرمايد ، هيچ توهيني از کسي صادر نمي شود مگر از حقارت نفس خودش. يعني خود شخص احساس ذلت يا شکست مي کند و براي جبران شکست و ذلت خود دست به واکنش هاي گوناگون مي زند که امروزه و در شرايط کنوني به وسيله فحاشي و توهين واکنش نشان داده مي شود. بنابر اين سفارش شده است که مردم مواظب باشيد که کار و تلاش هاي مذبوحانه به جايي نرسد که جامعه دچار خواري و پذيرفتن آن بشود. چرا اين احساس در جامعه پيش آمده است؟ يکي از دلايل و مصاديق مي تواند مذاکرات باشد. يعني شيوه اي که در پيش گرفته شد و نتيجه اي که به دست آمد چه در سطح بين الملل و چه در سطح جامعه روحيه اجتماعي مردم تغيير کرده و تغيير سياست مورد توجه مردم مي باشد.  تلاش هاي مذبوحانه عليه مذاکره کنندگان و توافقنامه به طور طبيعي رو مي شود.آن سياست هايي که در دولت گذشته بوده است مرتب تغيير کرده و مدام نتيجه مثبت گرفته مي شود و در کنار آن مفاسد گذشته باز مي شود.

طباطبايي همچنين درباره شخصيت رئيس مجلس گفت: آقاي لاريجاني، شخصيتي ديني و علمي دارد که  از قبل هم داشته است. از خاندان محترم و موجهي است. مرحوم ميرزاهاشم آملي از علما ارزشمند بودند. از سوي ديگر رفتارهاي عاقلانه اي که ايشان داشتند و دارد بسيار حائز اهميت است. البته نه فقط ايشان، مجموعه هيئت رئيسه مجلس بالاخص، رئيس و نايبان رئيس و مخصوصا شخص آقاي ابوترابي همه انسان هاي بزرگواري هستند و نبايد به اين ها توهين بشود.

مشروح گفت و گوي خبرآنلاين با سيد مهدي طباطبايي فردا در خبرآنلاين منتشر خواهد شد.

2929

 

 

کد N917307