حزب‌الله: اجازه نخواهیم داد داعش و النصره پایگاهی در مرزهای لبنان داشته باشند

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله با تاکید بر اینکه مسئولیت ملی این شورا ایجاب می‌کند گروههای تکفیری را از مناطق مرزی مشترک با سوریه بیرون برانند، گفت: اجازه نخواهیم داد تروریست‌های داعش و جبهه النصره پایگاهی در مرزها داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از شبکه لبنانی المنار، شیخ قاووق، معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله گفت: وظیفه نیروهای 14 مارس تحریک علیه مقاومت و گمراه کردن لبنانی‌ها نسبت به خطر آینده داعش است. این افراد هیچ رویکرد استراتژیکی که حفظ لبنان را از خطر تکفیری‌ها تضمین کند دارا نیستند درحالیکه مقاومت دارای یک رویکرد استراتژیک روشن و موفق برای شکست طرح تکفیری است.

قاووق نیروهای 14 مارس را به گمراه کردن لبنانی‌ها به مدت 3 سال متهم کرد چرا که وجود القاعده در جرود عرسال و رأس بعلبک را انکار کرده و "امروز سعی دارند خطر گسترش داعش از رقه به شرق لبنان را از مردم مخفی نگه دارند." وی هشدار داد که داعش قصد دارد در مرحله آینده وارد مرزهای شرقی مشترک با لبنان شود.

وی تاکید کرد: مقاومت به وظایف و مسئولیت‌های ملی خود اکتفا نمی‌کند،‌ پس همانطور که داعش و جبهه النصره و همه باندهای تکفیری را در القصیر و القلمون شکست داد قادر است آینده این گروه‌ها را نیز در شکستی مفتضحانه قرار دهد.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله افزود: هربار که مقاومت پیروز می‌شود اسرائیل و کشورهای حامی تکفیری‌ها از گسترش نفوذ داعش و تکفیری‌ها ناامید می‌شوند. ما اجازه نخواهیم داد داعش و جبهه النصره پایگاهی در مرزها داشته باشند و جنگ را ادامه خواهیم داد و نتیجه مشخص است، پیروزی کامل لبنان علیه تکفیری‌ها.

انتهای پیام

کد N916815