با انصراف ۱۱ نماینده، سئوال ۲۱ نماینده از ظریف اعلام وصول شد

سیاسی

۱۱ نماینده مجلس در حالی از سئوال خود از وزیر امور خارجه انصراف دادند که سئوال ۲۱ نماینده دیگر اعلام وصول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی انصراف ۱۱ نفر از نمایندگان مجلس شورای از طرح سوال خود از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه اعلام وصول شد.

این سوال درباره عدم خودداری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت آلمان در اخذ بیمه‌نامه دانش‌آموز متوفی است.

حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس نیز از طرح سوال خود از وزیر امورخارجه که درباره عدم پیگیری وضعیت دیپلمات ربوده‌شده ایران در یمن بود انصراف داد.

 سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده فلاورجان نیز از طرح سوال خود از علی جنتی وزیر ارشاد که درباره علت بیان اظهارات اخیر وزیر در موضوعات فرهنگی بود، انصراف داد.

علاوه بر این، سوال ملی سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده دشتستان از محمدرضا نعمت‌‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه استفاده از نیروهای ناکارآمد و عملکرد ضعیف در بازاریابی محصولات تولیدی و سوال ملی علیرضا خسروی نماینده سمنان از عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور درخصوص علت عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری نیز اعلام وصول شد.

سوال ملی نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس از وزیر صنعت درباره علت صدور مجوز واردات شکر و عدم پرداخت پول چغندرقند خریداری شده به کشاورزان نیز اعلام وصول شد.

علاوه بر این سوال ملی جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس از ظریف وزیر خارجه در مورد علت ارائه طرح مغایر با خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین ۵ و همچنین سوال ملی دیگر او از وزیر خارجه در مورد اقدامات وزارت امور خارجه جهت حمایت از کشور سودان در موضوع مقاومت اعلام وصول شد.

همچنین سوال ملی ۲۰ نفر از نمایندگان مجلس از ظریف وزیر امور خارجه در خصوص علت عدم لغو سفر به فرانسه در اعتراض به توهین نشریه فرانسوی اعلام وصول شد.

در پایان سوال ملی جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد از ظریف در مورد علت مکاتبات دولت و وزارت خارجه با رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام وصول شد.