حجه الاسلام سعیدی:

سازمان‌های بین‌المللی تحت تاثير ساختار معیوب نظام بین‌الملل هستند

سیاسی

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت:سازمان‌های بین‌المللی همگی تحت نفوذ آمریکا بوده و به نوعی از ساختار معیوب نظام بین‌الملل تاثیرپذیر هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دومين كنگره بين‌المللي ۱۷۰۰۰ شهيد، حجت‌الاسلام‌ علي سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه سازمان‌های بین‌المللی به وظیفه خود در قبال تروریسم عمل نمی‌کنند، بیان کرد: این مسئله ریشه در ساختار نظام سلطه و نظام بین‌الملل دارد. این سازمان‌ها اعم از شورای امنیت، سازمان ملل و آژانس بین‌المللی انرژي اتمی، همگي تحت نفوذ آمریکا بوده و به نوعی از ساختار معیوب نظام بین‌الملل تاثیرپذیر هستند.

وی با اشاره به ابعاد پدیده تروریسم در منطقه خاطرنشان کرد: دنیای استکبار به رهبری آمریکا برای سلطه بر منافع کشورهای در حال توسعه و یا کشورهای انقلابی، شیوه‌های مختلفی را در دستور کار قرار داده است که تحریم یکی از آن شیوه‌هاست تا بتوانند کشورهایی را به تسلیم وادار کرده و يا در صورت مقاومت كشورها به حرکت‌هاي ایذايي در قبال آنها بپردازند.

سعیدی با بیان اینکه سومین حربه دشمنان به راه‌اندازي جنگ سخت و حمله نظامی است، گفت: یکی از راه‌های تسلط بر کشورها استفاده از مسئله ترور و تروریسم و حذف عناصر آزادی‌خواه و کسانی است که می‌توانند زمینه جنبش و حرکت مردم مستضعف را فراهم کنند.

وی ادامه داد: دشمنان در زمینه مسائل هسته‌ای نیز بسیاری از شخصیت‌ها را در مكان‌های مختلف ترور کردند علاوه بر آن هر كجا كه احساس كردند ممكن است شخصیت‌های سیاسی و انقلابی بتوانند قدرت بگيرند و با اين قدرت‌گيري مشكلي برای آمریکا، انگلیس و یا اروپا ایجاد کنند، زمینه ترور آنها را فراهم کردند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در جنگ‌هایی که در غزه به راه انداخته، هزینه‌های بسیاری را متحمل شده است و لطمات بسیاری هم به فلسطیني‌ها وارد کرده است، تصریح کرد: اصولا مسئله ترور و تروریسم یکی از ابزار سلطه نظام استکباری بر کشورهای مستضعف یا در حال توسعه و یا کشورهای انقلابی است که اساسا لیبرالیزم و تفکر كمونیستی اینطور ایجاب می‌کند که آنچه می‌بینند تنها منافع خودشان است و همان نگاه نژادپرستانه‌ای که در نازیسم در آلمان و رژیم صهیونیستی وجود دارد، امروز در حاکمیت‌های نظام سلطه شاهدیم.

وی بیان داشت: از نظر این افراد و گروه‌ها، تنها منافع خودشان اصالت دارد و برای منافع دیگران به هیچ وجه ارزشي قائل نیستند. در تفکر لیبرالیسمی انسان درجه یک و درجه دو و انسان خوب و انسان بد تعریف می‌شود همچنان‌که تروریسم خوب و تروریسم بد، در این تفکر تعریف می‌شود و اگر ترور توسط خود آنها صورت گیرد، خوب است ولی اگر عنصر فاسدی از میان برداشته شود آن را محکوم می‌کنند.

سعیدی خاطرنشان کرد: اصولا بحث ماده‌گرایی و انحصارگری در منافع، ريشه در پدیده ماده‌گرایی دارد. اینکه نگاه فقط به منافع آمریکا است و انحصار انسان‌گرایی در مجموعه کسانی که با آنها همکاری می‌کنند، خلاصه می‌شود.

وی افزود: در دیدگاه منطق لیبرالیسمی، انسان خوب و بد وجود داردانسان سیاه‌پوست، انسان بد و انسان سفیدپوست، انسان خوب است همچنین پلیس بد و پلیس خوب، تروریسم خوب و تروریسم بد وجود دارد یعنی اگر حزب‌الله از اصول و مبانی و کیان خودش دفاع کند به دلیل مقابله‌اش با رژیم اشغالگر تروریست است اما درباره رژیم صهیونیستی که هم در سرزمین‌های اسلامی و هم در اقصی نقاط عالم به ترور دست می‌زند، چنين سخنی به میان نمی‌آورند و چنین است که حزب‌الله را به تروریست‌بودن متهم مي‌كنند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بيان اين نكته كه اصولا ماهیت حزب‌الله ماهيتي تروريستي نیست افزود: هدف حزب الله دفاع از ملیت و سرزمینش است.

وی در ادامه با اشاره به استقلال‌نداشتن سازمان‌های بین‌المللی، تاکید کرد: تا زمانی که این سازمان‌ها و نهادها مستقل نباشند و روی پای خود نایستند، نمی‌توانند از حقوق جهان در حال پیشرفت و کشورهای ضعیف حمایت کنند. بنابراین به وضوح دیده می شود که در تجاوز عربستان به یمن از رژیم متجاوز حمایت می‌شود و کسانی که از سرزمین‌شان دفاع می‌کنند، محکومند.

سعیدی با بیان اینکه نگاه سازمان‌های بین‌المللی هم همان نگاه دوگانه به پدیده‌های اجتماعی ملت‌ها و کشورهاست، گفت: با کمال تاسف آنچه امروز شاهد آن هستیم همین سلطه ابرقدرت‌ها با محوریت آمریکا بر سازمان‌های بین‌المللی است که واقعا نیازمند تحول ساختاری است؛ بنابراین این سازمان‌ها باید بتوانند مستقل عمل کنند تا بتوانند تاثیرگذار باشند.