مویدصدر: گسترده ترین فساد مالی پس از انقلاب در دوره احمدی نژاد رخ داد/دولت یازدهم موظف به پیگیری است

مجلس نهم,محمود احمدی‌ نژاد

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس می گوید: باید خیال مردم را از برخورد جدی با متخلفان و مفسدان اقتصادی راحت کرد.

موید حسینی صدر نماينده خوي در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص شکایت های سریالی یاران احمدی نژاد از مقامات دولت یازدهم خاطرنشان کرد: گسترده ترین تخلفات مالی در طول تاریخ انقلاب اسلامی در دوره احمدی نژاد رخ داده و ریشه فعالیت کسانی که تخلفاتی از این دست مرتکب شده اند از جمله پرونده پدیده شاندیز مربوط به دولت های نهم و دهم است.

وی نمونه دیگر تخلفات در دوره گذشته را شکل گیری موسسات مالی غیرمجازی عنوان کرد که پول های کلانی در این موسسات این طرف و آن طرف می شود.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به موضوعات دیگری همچون گم شدن دکل نفتی و بلاتکلیف بودن برخی معاملات نفتی خاطرنشان کرد: انبوهی از تخلفات مالی در دولت دوم احمدی نژاد شکل گرفته و دولت فعلی موظف است که این تخلفات را پیگیری کند و گزارش آن را به دستگاه قضایی و مردم ارائه دهد.

موید حسینی صدر با بیان اینکه باید آمار و ارقام دقیق این تخلفات را به مردم اعلام و با این تخلفات برخورد قانونی صورت گیرد، ادامه داد: باید فضای اقتصادی در کشور، شفاف شود و فضایی با فسادهای مالی در گذشته که زمينه زمین خواری و گرفتن مجوز موسسات مالی غیر مجاز را به وجود آورده بود، اصلاح شود.

نماینده مردم خوی در خانه ملت تاکید کرد: نمی شود که که عده ای در کشور هم تخلف کنند و هم مدعی باشند و خودشان را به عنوان پاکدست ترین دولت اعلام کنند.

 وی افزود: در حال حاضر کشور نیاز به این دارد که خیال مردم از جهت جدیت حاکمیت دربرخورد با متخلفان و مفسدان اقتصادی راحت باشد.

حسنی صدر همچنین در پاسخ به این سئوال که شکایت های اخیر با چه هدفی صورت گرفته، تصریح کرد: اتفاقا کاری که وزیر دادگستری و رئیس دستگاه قضایی  در  جهت تقویت نظام جمهوری اسلامی و آسودگی خاطر مردم و تقویت اعتماد عمومی انجام می دهند این است که تخلفات را اعلام کنند و برخوردهایی که با متخلفان می شود را نیز به اطلاع مردم برسانند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان تاکید کرد: در دولت احمدی نژاد، به دلیل تخلفات مالی صورت گرفته و سوء استفاده هایی که عده ای از شرایط تحریم کردند، فاصله طبقاتی چند برابر شد که باید این فاصله را کاهش داد.

27220

 

کد N915540