دارایی های عبدالله صالح و رهبران انصارالله در ترکیه مسدود شد

سیاسی

ترکیه به صورت رسمی دارایی های علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن و شماری از رهبران انصارالله یمن را مسدود کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، دولت ترکیه به صورت رسمی دارایی های علی عبد الله صالح و پسرش احمد علی عبدالله صالح، عبدالملک حوثی رهبرجنبش انصارالله و شماری دیگر از رهبران این جنبش از جمله عبدالله یحیی الحکیم و عبدالخالق الحوثی را مسدود کرد.

این تصمیم که بعد از تصویب دولت ترکیه در روزنامه رسمی این کشور منتشر شده است تا ۲۶ فوریه ۲۰۱۶ ادامه خواهد داشت. شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه آوریل تحریم هایی را علیه عبد الله صالح و رهبران انصارالله یمن وضع کرد.

این در حالی است که از ۲۶ مارس ائتلاف تحت رهبری عربستان حملات هوایی خود را علیه یمن شروع کرده و این حملات تا کنون ادامه دارد. در نتیجه آن هزاران نفر به شهادت رسیده و میلیون ها نفر آواره شده اند. با این حال دولت ترکیه واکنشی به این جنایت سعودی ها نشان نداده است.

بنا بر اعلام سازمان ملل بیش از ۸۰ درصد مردم یمن نیاز فوری به کمک انسانی دارند و این در حالی است که عربستان با کارشکنی و جلوگیری از فرود هواپیماهای امدادی، مانع از ورود هر گونه کمک شده مدعی است خودش کمک رسانی می کند.

طبق گزارش سازمان ملل عبدالله صالح که ۳۳ سال در قدرت بود و در سال ۲۰۱۲ در نتیجه انقلاب مردمی به کناره گیری از قدرت مجبور شد، حدود ۳۰ میلیون دلار ثروت جمع آوری کرده است در حالی که مردم یمن جزء فقیرترین مردم جهان هستند.