بیانیه وزارت خارجه به مناسبت سالروز شهدای دیپلمات در مزارشریف

سیاسی

وزارت خارجه با گرامیداشت یاد دیپلمات‌های شهید ایرانی در افغانستان تاکید کرد: وزارت خارجه از همه ظرفیت‌های تخصصی و تعهد خود برای پاسداشت ارزش‌های مقدس نظام بهره‌ خواهند برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه کشورمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دیپلمات ایران در افغانستان و تبریک به مردم غیور ایران زمین تاکید کرد که مجموعه کارکنان وزارت امور خارجه ضمن تجدید عهد با شهدای گرانقدر و با توکل به ذات اقدس الهی از همه ظرفیت‌های تخصصی و تعهد خود برای پاسداشت ارزش‌ها و اهداف مقدس نظام و منویات رهبری معظم انقلاب اسلامی و تحقق برنامه‌های دولت تدبیر و امید بهره خواهد برد.

فرهنگ جهاد و شهادت، فروزنده‌ترین و مقدس‌ترین الگوی رفتار انسانی است که ملت ایرات با تکیه بر آن توانسته است عظمت، عزت و هویت تاریخی خود را در برابر دیدگان جهانیان به نمایش گذارد.

تجلیل و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و حفظ ارزش‌های والای فرهنگ ایثار نیاز امروز و آینده جامعه است.

وزارت امور خارجه افتخار دارد در دوره‌های مختلف اعم از دوران دفاع مقدس و یا پاسداری و حراست از دستاوردهای حوزه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و در سنگرهای دیپلماسی در جهت ایفای سهم خود همگام با مردم بزرگ ایران اسلامی گام برداشته است. 

در این راستا  ۱۷ سال پیش در روز ۷۷/۵/۱۷ جمعی از دیپلمات‌های ارزشمند کشورمان در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.