یک دموکرات دیگر به مخالفان توافق هسته ای ایران پیوست

توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک,کنگره آمریکا

یکی از دموکرات های یهودی و ذی نفوذ در کنگره آمریکا مخالفت خود را با توافق هسته ای پنج بعلاوه یک با ایران اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وب سایت  وال استریت ژورنال سناتور چارلز شومر، دموکرات برجسته کنگره، به مخالفان توافق هسته ای ایران پیوسته و اعلام کرده است به ابطال این توافق رأی خواهد داد. 

بر اساس این گزارش موضع گیری این نماینده دموکرات از شهر نیویورک که پیش بینی می شود رهبر آینده دموکرات ها در سنا باشد، می تواند در میان دموکرات ها بر سر توافق هسته ای اختلاف ایجاد کند.


در حال حاضر دست کم، پنج دموکرات نیویورک در مجلس نمایندگان، گفته اند که به توافق هسته ای با ایران رای مخالف خواهند داد.

دموکرات های دیگری که مانند شومر پیشتر مخالفت خود را با توافق هسته ای اعلام کرده اند عبارتند از: الیوت انجل، دموکرات عضو کمیته روابط خارجی، نیتا لاوی(Nita Lowey) دموکرات عضو کمیته تخصیص بودجه، استیو ایزرائیل(Steve Israel)، عضو رهبری دموکرات ، گریس منگ(Grace Meng) و کاتلین رایس(Kathleen Rice) 


شومر، یکی از بانفوذترین قانونگذاران یهودی در واشنگتن، اولین سناتور دموکرات است که به طور علنی علیه رئیس جمهوری در این توافق موضع گرفته و نظر خود را در سنا اعلام کرده است، موضعی که ممکن است دیگران نیز از او پیروی کنند.


مقاومت دموکرات ها در مقابل توافق با ایران همچنین دربرخی مناطق با اکثریت یهودی از جمله نیوجرسی، فلوریدا و کارولینای جنوبی مشاهده شده است. 

4949

کد N913653