نمایندگی ایران در سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد؛

انجام ساخت و ساز در «پارچین» طبیعی است

سیاسی

نمایندگی ایران در سازمان ملل عملیات پاکسازی در پارچین را مضحک و تکرار سناریوهای تکراری و پوسیده‌ گذشته خواند و تصریح کرد: انجام عملیات ساخت و ساز در آن امری طبیعی و جاری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک با صدور بیانیه‌ای در پاسخ به برخی ادعاهای جدید در رسانه‌های آمریکایی مبنی بر عملیات پاکسازی در پارچین، این ادعاها را مضحک و تکرار همان سناریوهای تکراری و پوسیده‌ای دانست که در گذشته بارها تکرار شده و هر بار واهی بودن آنها به اثبات رسید.

نمایندگی کشورمان در این بیانیه آورده است:

منطقه نظامی پارچین منطقه گسترده و وسیعی است که مشتمل بر بخش‌های مختلف نظامی، صنعتی، اداری و مسکونی است و لذا انجام عملیات ساخت و ساز در آن امری طبیعی و جاری است. از سوی دیگر  در یک هفته گذشته به دلیل نشت جاده در مقابل سد ماملو، که در جوار پارچین بوده، ولی ارتباطی با آن مجموعه ندارد،  اقدامات مهندسی گسترده‌ای به منظور ترمیم جاده صورت گرفته که مستلزم تردد ماشین آلات سنگین راهسازی بوده است.  

نمایندگی کشورمان در پایان از فضاسازی گسترده‌ای که با اختصاص صدها میلیون دلار از سوی جریانات لابی عمدتا صهیونیستی، برای تخریب فضای مثبت جهانی که در پی برجام (JCPOA) ایجاد شده است، صورت می‌گیرد اظهار تاسف کرده و تاکید نموده است: جمهوری اسلامی ایران بر اساس آموزه‌های دینی و دکترین‌های امنیتی خود هرگز به دنبال فعالیت‌های نظامی هسته‌ای نبوده و نیست و هیچگاه به اقدامات غیرمتعارفی که اکنون بخواهد آنها را با این تعجیل جمع آوری کند، دست نزده است. چنین ادعاهایی که پیش از این بارها تکرار شده و هر بار بی اساس بودن آنها اثبات شده است، بیش از آنکه توجه کسی را جلب کند، نشانگر عصبانیت و دستپاچگی مدعیان و در نتیجه بی اعتباری آنها می‌باشد.