سردار فضلی:

فتنه ۸۸ حاصل حسادت‌هایی بود که بعد از امام آغاز شد

سیاسی

جانشین سازمان رییس بسیج مستضعفین گفت: هنوز کفن امام خمینی(ره) خشک نشده بود که حسادت‌ها آ‌غاز شد و این حسادت‌ها در سال ۸۸ ظهور و بروز عینی پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سردار علی فضلی در مراسمی که در پایگاه ثامن ناحیه قدس برگزار شد، با اشاره به اینکه بصیرت جزئی از نیاز حیات انقلاب اسلامی است عنوان کرد: با بررسی ماهیت انقلاب اسلامی، نقش موثر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب قابل مشاهده است که همواره نماد بی‌نظیر عرصه تاریخ انقلاب اسلامی بوده‌اند.

فضلی با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه قرآن، عترت و مردم سه رکن انقلاب اسلامی را تشکیل می دهند، گفت: مردمی که اهل بصیرت باشند همواره همراه رهبرشان هستند ولی اگر اهل بصیرت نباشند در مقابل رهبری قرار می‌گیرند.

جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مردم به خوبی اثبات کردند که اهل بصیرت هستند و از انقلاب تا به امروز حفاظت و پاسداری کرده‌اند خاطر نشان کرد: مردم با بصیرت تا به امروز اجازه نداده‌اند که تاریخ تکرار شود و عبرت‌های تاریخ مورد غفلت قرار بگیرد.

فضلی با بیان اینکه با مشاهده تاریخ اسلام متوجه می‌شوید که مطامع دنیوی و رودربایستی با فرزندان و نزدیکان موجب شد که افراد روبروی امام عصر خود بایستند عنوان کرد: خیلی از افراد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در برابر امام خمینی(ره) و ولایت و انقلاب سینه سپر می‌کردند و ادعا می‌کردند که ما تفسیر خود ولایت هستیم ولی در آینده دچار انحراف شدند.

وی در ادامه گفت: هنوز کفن امام خمینی(ره) خشک نشده بود که حسادت ها آ‌غاز شد و این حسادت‌ها در سال ۸۸ ظهور و بروز عینی پیدا کرد و جریان فتنه را شکل داد.

جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بصیرت، دست‌یافتنی است ولی نگه داشتنش سخت است اظهار کرد: در فتنه ۸۸ در کف خیابان‌ها تشخیص مرد از نامرد سخت شده بود، چرا که در این صف آرایی نشانه‌ها مشهود نبود؛ فتنه ۸۸ به فرموده رهبر معظم انقلاب عمیق‌ترین فتنه انقلاب اسلامی بود که خیلی از افرادی که مدعی صف خواص بودند مردد شدند و دیگران را هم به تردید دعوت کردند و از عدالت ساقط شدند.