منتجب‌نیا: در پیگیری مسائل انتخابات عقب هستیم

انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

قائم مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه کمیته انتخابات این حزب فعال شده است گفت:‌ قبول داریم که در پیگیری مسائل انتخابات مجلس عقب هستیم.

حجت‌الاسلام رسول منتجب نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، با اشاره به اینکه جریان اصولگرا نگرانی بابت تائید صلاحیت نامزدهای خود ندارد اظهار کرد: معمولا به جز موارد معدود، اغلب تمام نامزدهای اصولگرایان تایید صلاحیت شده‌اند اما این نگرانی در جریان اصلاحات وجود دارد که تمام نامزدهای آنان تائید صلاحیت نشوند.

وی همچنین با اشاره به برخی اظهارات درباره رد صلاحیت شدن اصلاح طلبان خاطر نشان کرد: مشکل دیگر اصلاح طلبان به احزاب و تشکل های آن‌ها باز می گردد. احزاب و جریان های اصولگرا همچون گذشته فعال هستند. آن‌ها یا به شکل سنتی یعنی از بالا به پایین درباره انتخابات تصمیم می گیرند یا به شکل جدید یعنی هر حزب یا هر حوزه برای خود نامزد تعیین می‌کند که به نظر می رسد در این دوره همان شکل سنتی اجرا شود، اما برخی احزاب اصلاح طلب منحل شده اند و حزب اعتماد ملی هم مجبور شده بود که فعالیت خود را متوقف کند. با این وجود در ماه های منتهی به انتخابات، اصلاح طلبان باید احزاب و تشکل های خود را ساماندهی کنند و هم نامزدهایی که احتمال رد صلاحیت آن‌ها ضعیف است را شناسایی کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد:‌ به هر حال شرایط برای فعالیت اصلاح طلبان عادی نیست و هنوز وعده های رئیس جمهور برای ایجاد فضای امن وآرام برای فعالیت سیاسی عملی نشده است. من قبول دارم که باید سرعت بیشتری به فعالیت خود دهند و تشکل های اصلاح طلب باید منسجم تر فعالیت کنند اما به هر حال اصلاحات مشکلاتی هم در پیش رو دارد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به برخی اظهارات درباره کند بودن فعالیت جناح های سیاسی گفت:‌من این اظهارت را قبول دارم ولی همه باید کمک کنند. باید بزرگان نظام کمک کنند که مشکلات فعلی حل شود، اکنون به پا در میانی بزرگان نظام نیاز داریم .

منتجب نیا درباره فعالیت انتخاباتی حزب اعتماد ملی نیز گفت:دفاتر و شوراهای استانی و کمیته انتخابات حزب فعال شده، ولی قبول داریم که عقب هستیم.

وی درباره احتمال کاندیداتوری خود نیز اظهار کرد: تمام تلاش من این است که مجلسی مردمی ، خوب و قدرتمند شکل بگیرد. من هنوز تصمیم نگرفته ام که وارد انتخابات شوم و حضور من تابع شرایط آینده است.

قائم مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی در بخش دیگری از سخنان خود درباره راه حل ممانعت از ورود تندروها به مجلس دهم خاطر نشان کرد: باید مردم آگاه شوند که خساراتی که کشور می پردازد، بخاطر همین تندروی هاست. اکنون تندروها در تلاشند که به مجلس دهم راه یابند و اگر این اتفاق رخ دهد دولت نمی تواند به مطالبات مردم پاسخ گوید. شما ببینید در این دو سال تندروی مجلس چه مشکلاتی برای دولت ایجاد کرده است.

وی همچنین گفت:‌از سویی باید تشکل ها و احزاب جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی فعال شوند و بهترین نامزدها را به مردم معرفی کنند. نامزدها هم نباید از مسئولیت شانه خالی کنند. از سویی هیأت های نظارتی و اجرایی هم باید سعه صدر داشته باشند و به بهانه های مختلف چهره های دلسوز و معتدل را رد صلاحیت نکنند که تندروها به مجلس راه یابند.

منتجب نیا در پایان تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهند تا افراد معتدل دو جناح اصلاح طلب و اصولگرایی تایید شده و به مجلس راه یابند تا مجلس بعدی به تندروی دچار نشود.

انتهای پیام

کد N911679