عضو کمیسیون کشاورزی:

اهرم قدرت جواب نمی‌دهد، باید برای مصرف آب فرهنگ‌سازی کرد

آب

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بر لزوم فرهنگ‌سازی برای استفاده صحیح آب تاکید کرد و گفت که استفاده از اهرم قدرت معمولا نتیجه معکوس می‌دهد.

هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا عنوان کرد: تجربه ثابت کرده در هر کاری که فرهنگ‌سازی نکرده‌ایم و فقط از اهرم قدرت استفاده کرده‌ایم نه تنها جوابی نگرفته‌ایم بلکه جواب عکس گرفته‌ایم.

او ادامه داد: هرچند قوه قهریه، یکی از اهرم‌هایی است که باید از آن استفاده شود اما تبلیغات و فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها بهتر جواب می‌دهد. در غیر این صورت، مشکلات بیشتر و شرایط سخت‌تر می‌شود و راه رانت بیشتر باز می‌شود.

نماینده مردم سراوان خاطرنشان کرد: باید مردم را آگاه کنیم که اگر در مصرف آب صرفه‌جویی نشود، چه تبعاتی خواهد داشت. باید طوری فرهنگ‌سازی کنیم که مردم به این باور برسند که باید منابع آب را حفظ کنیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی با تاکید بر لزوم فعالیت رسانه‌ای در این زمینه، گفت: تاکنون توفیق خاصی در این زمینه ندیده‌ام. شبکه کشاورزی باید راه‌اندازی شود و مرتب تبلیغ کند. همچنین فیلم‌ها و سریال‌ها که روی جامعه به خصوص بچه‌ها اثر می‌گذارد باید تولید شود تا از این طرق بتوان فرهنگ‌سازی مناسبی برای صرفه‌جویی در مصرف آب انجام داد. در کنار این فرهنگ‌سازی، اهرم قهریه هم‌ می‌تواند کمک کننده باشد.

انتهای پیام

#آب
کد N911446