مراسم ویژه ورود امام هشتم(ع) در قدمگاه سرخس برگزار می‌شود

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

برگزاری مراسم سالروز ورود امام رضا(ع) به شهرستان سرخس به عنوان یکی از مهم‌ترین قدمگاه‌های حضرت رضا(ع) در نشست شورای هماهنگی جشن‌های دهه کرامت این شهرستان به تصویب رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نشست شورای هماهنگی جشن‌های دهه کرامت شهرستان سرخس با حضور سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، فرماندار سرخس و اعضای شورای اداری شهرستان سرخس در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که با هدف برگزاری مراسم ویژه سالروز ورود حضرت رضا(ع) به شهرستان سرخس، تشکیل شد؛ سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه دهه کرامت از دو منظر برای ما ارزشمند است، اظهار کرد: پاسداشت دهه کرامت پاسداشت جشن و سرور ائمه اطهار(ع) است و از طرف دیگر پرداختن به برگزاری باشکوه این دهه پرداختن به مسئله فرهنگ است که این موضوع یکی از دغدغه‌های مهم مقام مظعم رهبری است.

وی با اشاره به سه هجرت سرنوشت ساز تاریخ اسلام، گفت: هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه، هجرت امام حسین(ع) از مدینه به کربلا و هجرت امام رضا(ع) از مدینه به مرو، سه هجرت تاریخ ساز در اسلام هستند که یکی از برکات این هجرت، تاسیس حوزه‌های علمیه در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع)بود که انسان بزرگی همانند بنیانگذار جمهوری اسلامی در این حوزه‌ها پرورش یافت و انقلاب شکوهمند اسلامی را رهبری کرد.

وی ادامه داد: در مسیر هجرت تاریخی امام رضا(ع) از خوزستان تا سرخس که در محدوده جغرافیای ایران اسلامی می‌باشد همه ساله شاهد برگزاری برنامه‌های ویژه در این قدمگاه‌ها هستیم که جا دارد در سرخس نیز که یکی از قدمگاه‌های مسیر هجرت آن امام همام است، برنامه‌های خاصی به مناسبت دهه کرامت تدارک دیده شود.

در پایان این جلسه مصوب شد که در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان یک روز با همین عنوان نامگذاری و متناسب با آن برنامه ریزی‌های لازم صورت گیرد. همچنین دبیرخانه دائمی بزرگداشت قدمگاه‌های امام رضا(ع) در این شهرستان راه‌اندازی شود. ضمنا تاکید شد برای برنامه ریزی در خصوص چنین روزی مراقبت شود تا با راه اندازی کمیته محتوایی زیرنظر امام جمعه، به لحاظ کیفیت مراسم و مسائل محتوایی آن از هر نظر تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

انتهای پیام

کد N909873