لاوروف: کمک‌ نظامی به دولت دمشق را ادامه می‌دهیم

سیاسی

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو امیدوار است واشنگتن و ریاض برای حل مناقشات و درگیری‌ها در سوریه کمک مفید و موثر ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: آمریکا و عربستان باید در راستای حل درگیری‌های داخلی در سوریه اقدام کنند.

این اظهارات لاوروف در حالی مطرح می‌شود که وی به تازگی با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان در دوحه دیدار کرد؛ دیداری که محوریت آن درگیری‌های داخلی در سوریه بود. لاوروف در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: امیدوارم که این آقایان در راستای حل درگیری‌های داخلی سوریه کمک کنند.

آمریکا و عربستان باید در راستای حل درگیری‌های داخلی در سوریه اقدام کنند

مسکو همچنان به ارائه کمک‌های فنی و نظامی به دولت دمشق برای مقابله با تروریسم ادامه خواهد داد

مهم‌ترین موضوع در حال حاضر این است که کمک‌های آمریکا در قالب آموزش نیروهای مخالف به اصطلاح میانه‌روی سوری در خاک کشورهای همسایه به این منتهی شده که اغلب این افراد آموزش دیده به جناح های افراطی پیوسته‌اند

داعش در حال حاضر اصلی‌ترین تهدید در سوریه و به طور کلی در خاورمیانه است

ما دلایل بسیاری داریم که اعتقاد داشته باشیم بدون حمایت روسیه گروه‌ تروریستی داعش صدها و یا حتی هزاران کیلومتر دیگر را به تصرف خود درخواهد آورد

وزیر امور خارجه روسیه افزود که مسکو نسبت به ارائه کمک‌های خاص و موثر از سوی واشنگتن و ریاض در راستای حل بحران سوریه امیدوار است.

وی تأکید کرد که مسکو همچنان به ارائه کمک‌های فنی و نظامی به دولت دمشق برای مقابله با تروریسم ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که مواضع مسکو و واشنگتن در مورد حمایت از شبه‌نظامیان در سوریه با یکدیگر تفاوت دارد.

لاوروف تصریح کرد: ما به همتایان آمریکایی خود گفتیم مهم‌ترین موضوع در حال حاضر این است که کمک‌های آمریکا در قالب آموزش نیروهای مخالف به اصطلاح میانه‌روی سوری در خاک کشورهای همسایه به این منتهی شده که اغلب این افراد آموزش دیده به جناح های افراطی پیوسته‌اند.

وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: موضع ما در این مورد به وضوح مطرح شده و من معتقدم که در این راستا نمی‌توانم موضع آمریکا را تغییر دهم و بنابراین این موضوع میان ما مایه اختلاف است.

وی گفت که مسکو قائل بر این است که موضع‌گیری‌های واشنگتن مبنی بر این که نیروهای مخالف تحت تعلیم آمریکا با استفاده از عملیات هوایی ائتلافی محافظت می‌شوند، مخرب است. این در حالی است که به تازگی، اوباما استفاده از قوای نظامی و هوایی آمریکا را برای دفاع از "اپوزیسیون میانه‌رو" در سوریه را در صورت حمله نیروهای دولتی به آن‌ها مجاز کرد.

لاوروف تاکید کرد که داعش در حال حاضر اصلی‌ترین تهدید در سوریه و به طور کلی در خاورمیانه است.

وی با بیان این که روسیه همچنان به ارائه کمک‌های نظامی به دولت سوریه در راستای مقابله با تهدید داعش ادامه می‌دهد، اظهار کرد: ما دلایل بسیاری داریم که اعتقاد داشته باشیم بدون حمایت روسیه گروه‌ تروریستی داعش صدها و یا حتی هزاران کیلومتر دیگر را به تصرف خود درخواهد آورد.

انتهای پیام

کد N909754