رحمانی: حجم پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات در دنیا کم‌نظیر است

سیاسی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های توسعه‌ای در حال اجرا در عتبات مقدسه از نظر ارزش سرمایه گذاری، حجم عملیاتی، دانش فنی، تجهیزات مورد استفاده و... در دنیا کم نظیر است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رضا رحمانی ضمن مقایسه طرح‌های توسعه در دست اجرا در عتبات مقدسه با پروژه‌های بزرگ صنعتی و معدنی کشور، گفت: طرح‌هایی مانند ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س) با زیربنای 220 هکتار متر مربع و صحن عقیله بنی هاشم (س) با زیربنای 168 هزار متر مربع، مصداق مگاپروژه (پروژه‌های بسیار بزرگ) است که از نظر فنی، سازه‌ای، تجهیزات سرمایشی و... در دنیا کم نظیر است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مهندسان فنی و هنرمندان ایرانی در بازسازی عتبات مقدسه، اظهار کرد: عشق و هنر در ذات ایرانی‌ها بوده و این سرمایه‌های ارزشمند امروز در بازسازی و توسعه عتبات مقدسه بکار گرفته می‌شود.

وی با اشاره به ابعاد مختلف حضور ایران در بازسازی عتبات مقدسه، گفت: مشارکت در این امر مقدس علاوه بر آثار معنوی ارزشمند، کمک زیادی به توسعه تعاملات اجتماعی، فرهنگی و حتی امنیتی و سیاسی دو کشور می‌کند.

رحمانی حضور زائران در عتبات مقدسه عراق و پذیرایی ایرانیان از زائران عراقی در مشهد مقدس و قم را زمینه‌ساز تقویت ارتباطات فرهنگی، ‌اقتصادی و اجتماعی دانست.

وی با بیان این‌که کمک به بازسازی عتبات مقدسه به هر شکلی اعم از نذورات و کمک‌های نقدی و غیرمادی یک توفیق بزرگ الهی است، تصریح کرد: شیعیان سراسر جهان می‌کوشند تا هر کاری که از دست‌شان برمی‌آید، برای خدمت به آستان ائمه اطهار (ع) انجام دهند.

وی گفت: ایرانی‌ها در طول تاریخ سابقه درخشانی در بازسازی عتبات مقدسه داشته‌اند اما این روند در زمان رژیم بعث متوقف شد و اکنون فرصت طلایی برای مشارکت مردم در این امر مقدس بوجود آمده است.

رحمانی با بیان این‌که باید از فرصت خدمت به آستان اهل بیت علیهم‌السلام به خوبی بهره ببریم، افزود: باید فعالیت‌هایی که در روند بازسازی عتبات عالیات انجام می‌شود به شکل گسترده‌تری برای دولتمردان، مجلس و عموم مردم اطلاع رسانی شود تا زمینه افزایش مشارکت‌های مردمی فراهم شود.

وی در ارزیابی عملکرد ستاد بازسازی عتبات طی بیش از 10 سال فعالیت خود گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات با وجود تمام مشکلات و خطرات موجود در کشور جنگ‌زده عراق در اوج شکوفایی و بالندگی است.

انتهای پیام

کد N909345