تز دونالد ترامپ برای حل اختلافات اسرائیل و فلسطین/فلسطینی‌ها را به پورتوریکو منتقل کنید!

فلسطين

نامزد میلیاردر ریاست جمهوری آمریکا پیشنهادی مناقشه آمیز برای برقراری صلح در اسرائیل مطرح کرده است: آمریکا به عنوان غرامت به فلسطین از سوی اسرائیل پورتوریکو را به فلسطینی‌ها بدهد!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه تحلیلی میدل ایست، دونالد ترامپ، نامزد میلیاردر ریاست جمهوری آمریکا در راه حلی که به "راه حل ترامپ" شهرت یافته اعلام کرده است، دولت آمریکا برای حل مساله فلسطین می‌تواند تمامی چهار یا پنج میلیون فلسطینی ساکن غزه و کرانه باختری را به مجمع الجزایر پورتوریکو در دریای کارائیب منتقل کند و به آنها خانه و شغل ارائه دهد.

ترامپ در توضیح این راه حل خود گفت: پورتوریکو فوق‌العاده است و با داشتن 1000 متر مربع مساحت بسیار بزرگتر از کرانه باختری و غزه است و انتقال این تعداد مهاجر می‌تواند موجب پیشرفت‌ اقتصادی آن شود.

وی ادامه داد: من حتی برای آنها یک مسجد می‌سازم که دقیقا شبیه همان مسجدی باشد که همواره در آن اسرائیلی‌ها را می‌کشند!

در واکنش به این اظهارات، فرماندار پورتوریکو با "نژاد پرست" خواندن ترامپ به انتقاد از وی پرداخت و گفت: ما اجازه نمی‌دهیم در سرزمین خودمان به اقلیت تبدیل شویم.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در واکنش به این راه حل با لحنی طنز آمیز اظهار کرد: از طرف یک پیرمرد به یک پیرمرد دیگر می‌گویم که وقت آن رسیده که استفاده از کلاژن و دیاگرام برنزه کردن را کنار گذاشته و باور کنید که پیر شده‌اید.

انتهای پیام

کد N909204