جان کری:

توافق هسته ای خاورمیانه را امن تر می کند

سیاسی

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود ر قاهره با بیان اتهامات بی اساس علیه ایران توافق هسته ای با ایران را به نفع امنیت خاورمیانه خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در پایان مذاکرات خود با «سامی شکری» همتای مصری خود در قاهره در کنفرانس مطبوعاتی گفت: توافق هسته ای ایران بی تردید خاورمیانه را امن تر خواهد کرد.

جان کری گفت: تردیدی وجود ندارد اگر توافق وین کاملا اجرا شود ، مصر و همه کشورهای این منطقه شاهد امنیت بیشتری درمقایسه با امنیتی که اکنون در قرار دارند و تاکنون در آن قرار داشته اند ، خواهند بود.

وی در ادامه با تکرار برخی اتهامات واهی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا و مصر اذعان می کنند ایران وارد فعالیت های بی ثبات کننده ای در منطقه شده است و به این سبب بسیار

اهمیت دارد که ما مطمئن شویم برنامه هسته ای ایران کاملا صلح آمیز باقی می ماند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری با تبریک گشودن کانال ۲ سوئز به مصر همچنین از این کشور به خاطر مقابله با خشونت و تروریسم و  توسعه اقتصادی قدردانی کرد.

وی گفت: باید اقدامات تروریستی علیه اهداف نظامی در مصر متوقف شود.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: اهمیت توازن در مصر در این است که برای حق مردم در بیان مسالمت آمیز دیدگاه هایشان چاره اندشی شود.

وی با حمایت از برگزاری انتخابات پارلمانی در مصر این کشور را به برداشتن گام هایی برای تقویت دموکراسی تشویق کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: مصر و آمریکا به گفتگوهای خود درباره همکاریهای اقتصادی بین دو کشور ادامه خواهند داد.