ارتش ترکیه در ادامه فرافکنی‌ها در خصوص تجاوز به شمال عراق؛

«پ ک ک» هدف جنگنده‌های عراقی در شمال عراق است نه غیرنظامیان

سیاسی

ارتش ترکیه امروز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای بار دیگر در توجیه تجاوز به شمال عراق مدعی شد: هدف از حمله به شمال عراق هدف قرار دادن اعضای «پ ک ک» است نه غیرنظامیان.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ارتش ترکیه امروز یکشنبه در اقدامی به منظور توجیه تجاوز آشکار خود به شمال عراق مدعی شد: هدف از حملاتی که به شمال عراق صورت می گیرد، مقابله با اعضای «پ ک ک» است نه آسیب رساندن به غیرنظامیان.

در بیانیه ارتش ترکیه آمده است: دستگاه های اطلاعاتی ما مواضع گروه «پ ک ک» را شناسایی و محل دقیق آنها را در اختیار ارتش قرار می دهند تا حملات به آنها کمترین آسیب در میان غیرنظامیان را به همراه داشته باشد.

بیانیه ارتش ترکیه در حالی صادر شد که «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق شب گذشته در انتقادی شدیداللحن از آنکارا به دلیل تجاوز به شمال عراق گفته بود: ترکیه نباید برای حل مسائل و مشکلات داخلی خود از همسایگانش استفاده ابزاری کند.

العبادی تأکید کرده بود: اعضای گروه «پ ک ک» در خاک عراق وجود خارجی نداشته و در ترکیه به سر می برند.

وی همچنین با بیان اینکه اگر ترکیه در مبارزه با تروریسم جدی باشد بغداد از این مسأله استقبال می کند، گفت: اگر آنکارا در مبارزه با حزب «پ ک ک» جدی است چرا شهرهای خود را که آنها در آن مناطق حضور دارند، بمباران نمی کند؟

اعضای کابینه عراق نیز چندی پیش با صدور بیانیه ای حملات ترکیه به خاک عراق را محکوم و آن را تجاوزی آشکار به تمامیت ارضی این کشور خواندند.

دولت ترکیه از حدود یک هفته پیش به بهانه مبارزه با اعضای «پ ک ک» اقدام به تجاوز نظامی به شمال عراق کرد.