وقتی احمدی نژاد از قصاب محله شان اطلاعات اقتصادی می گرفت/حافظه کوتاه(1)

هشت سال پیش رئیس جمهور ایران گفت: ما قصابی در محل خود داریم،‌ این فرد تمام اوضاع مادی مردم را به درستی در دست دارد و به من هم می‌گوید.

به گزارش خبرآنلاين، محمود احمدي نژاد در 31 خردا سال 86، طي سخناني در همايش اصناف كشور ـ كه به مناسبت اول تير روز اصناف برگزار شدـ  با بيان اينکه بسياري از اصناف مخزن اسرار و محل اعتقاد و رجوع مردم هستند، ادامه داد: من خودم در حال حاضر بسياري از اطلاعات را از اصناف محل مي‌گيرم؛ مي‌آيند مي‌گويند فلاني اين اشكال را دارد يا وضع مردم اين‌گونه است. اوضاع مردم محل در دست اصناف است.  ما قصابي در محل خود داريم،‌ اين فرد تمام اوضاع مادي مردم را به درستي در دست دارد و به من هم مي‌گويد. حتي خواربارفروش، ميوه‌فروش و همه هم اين‌گونه‌اند، براي اين كه اصناف در دل و متن زندگي و از خود مردم هستند. 

اين سخنان وي که ایسنا آن را منتشر کرد در روز شنبه 2 تيرماه به تيتر نخست برخي روزنامه هاي کشور بدل شد که نوشته بودند: «احمدي نژاد: قصاب محل اوضاع مردم را به من مي گويد».

سایت «فردا» هم نوشت: خبرگزاری رویترز خبر مربوط به اینکه احمدی نژاد، اطلاعات خود را از قصاب محل می گیرد، را در بخش اخبار عجیب و غریب (oddly enough) خود قرار داده و نوشته بود: حرف های عجیب و غریب زدن، جزء عادات و نحوه تشخیص رییس جمهور احمدی نژاد شده است. وی گفته است که جریانات اقتصادی را از طریق قصاب محل پیگیری می کند و می فهمد و انجام می دهد.  این خبرگزاری در ادامه آورده بود: این اولین باری نسیت که احمدی نژاد در مورد مغازه داران محل خود در رابطه با مسائل اقتصادی ایران صحبت می کند.  مواجه شدن با شکایاتی در مورد تورم در مجلس یکی از این مسائل است که وی گفته به مغازه های محل ما مراجعه کنید و گوجه بخرید. در آنجا قیمت ثابت است!

البته بعدها کريمي اصفهاني دبيرکل انجمن اسلامي اصناف و بازار هم به اين جمله رئيس جمهور اعتراض کرد. اگر چه او در همان مراسم مستمع سخنان احمدي نژاد بود اما پنج سال بعد  در گفت و گويي با ماهنامه تجارت فردا در دي ماه سال 91 گفت: «حالا ما از آقای احمدی نژاد توقع نداریم که از قصاب محله‌شان مشورت بگیرد اما توقع داریم که با وزرایی که خودشان معرفی کردند، مشورت کنند.»

1727

 

 

کد N907109