۰

جنتی: در بسیاری از دستگاه‌ها بچه‌های حزب اللهی و مخلص را به کار نمی‌گیرند

  • ۳۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

دبیر شورای‌نگهبان گفت:‌ ما هر چه موفقیت داریم به دلیل حضور افراد متخصصی است که اهل عبادت و معنویت نیز هستند.

به گزارش خبرآنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني شوراي نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی در دیدار با اعضای «ستاد اجرایی طرح قرآنی شمیم وحی» و استاد حامد شاکرنژاد قاری ممتاز بین المللی کشورمان با تجلیل از فعالیت گسترده این ستاد، گفت: مایلم اقدامات شما بیش از پیش به سمع و نظر مردم برسد و دستگاههای مسئول مانند صدا و سیما موظفند در این راستا عمل کنند و نسبت به انعکاس این فعالیت‌های قرآنی توجه بیشتری داشته باشند.

دبیر شورای‌نگهبان گفت:‌ ما هر چه موفقیت داریم به دلیل حضور افراد متخصصی است که اهل عبادت و معنویت نیز هستند. موفقیت‌هایی که در مسائل هسته‌ای و فناوری‌های پیچیده علمی و صنعتی رخ داده است، عمدتاً توسط همین افراد بوده است. اگر در بسیاری از جاها کارها بر زمین مانده و درست عمل نشده برای این است که حزب‌اللهی‌ها و افراد صالح حضور نداشتند.

جنتی با اشاره به مظلومیت قرآن کریم و عترت (ع) در ایام حاکمیت طاغوتی پهلوی، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، جلسات تلاوت قرآن بسیار خلوت بود و هیچ جاذبه‌ای نداشت. حافظین قرآن بسیار کم بودند. خوشبختانه با اقدامات امام خمینی و یاران ایشان در به ثمر رساندن انقلاب شکوهمند اسلامی، اسلام، قرآن و عترت دوباره زنده شدند. اسلامی که در حال احتضار و متهم به عقب‌ماندگی و تخدیر توده‌های مردم بود، تبدیل به مکتبی نشاط‌آور، زندگی بخش و عزت آفرین در همه عرصه‌های اجتماعی گردید و هر جا که فرهنگ اسلامی و قرآنی وارد می‌شد، موفق بود.

وی افزود: امروز خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی، قرآن کریم و مکتب اهل بیت علیهم السلام بیش از گذشته مورد توجه جامعه بشری قرار گرفته است.

وی ضمن تجلیل از فطرت خداجوی مردم ایران و اهتمام آنها به فرهنگ اسلامی گفت: مردم ایران فطرت بسیار پاکی دارند. اگر بگویم در هیچ جای دنیا به اندازه ایران فطرتها سالم نیست، مبالغه نکرده‌ام.

وی تصریح کرد: دوران حکومت فاسد پهلوی، مردم ایران را در معرض انواع گناهان قرار داد. اما همین مردم، بر اساس همین فطرت خداجو، به نهضت اسلامی امام خمینی(ره) پیوستند و بعد هم در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در میدان مبارزه و جهاد حاضر شدند. به طوری که امام رضوان‌الله می‌فرمودند با این نهضت اسلامی، فطرت‌ها زنده شد و فطرت‌های خاموش و خواب رفته در میان مردم ایران، بیدار شد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به ثمرات عملی حاکمیت قرآن و اسلام در نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: مردم با هدایتها و ارشادات قرآنی حضرت امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی، 8 سال مقاومت کردند و سرزمین خودشان را از لوث وجود اشغالگران پاک کردند. این مقاومت برای حفظ استقلال کشور، به برکت قرآن کریم بود. مردم با فرهنگ قرآن، توانستند روی پای خود مستقل بایستند و سختی‌ها، تلخی‌ها و تحریم‌ها را تحمل کنند و عزت و آبروی اسلام را حفظ کنند.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: اهل قرآن باید در صحنه اجتماعی‏، سیاسی و اقتصادی کشور حضور فعال داشته باشند. ما هر چه موفقیت داریم به دلیل حضور افراد متخصصی است که اهل عبادت و معنویت نیز هستند. موفقیت‌هایی که در مسائل هسته‌ای و فنآوری‌های پیچیده علمی و صنعتی رخ داده است، عمدتاً توسط همین افراد بوده است. اگر در بسیاری از جاها کارها بر زمین مانده و درست عمل نشده برای این است که حزب‌اللهی‌ها و افراد صالح حضور نداشتند.

وی با اشاره به تصریح قرآن کریم مبنی بر اینکه حکومت بر روی زمین به بندگان صالح خدا تعلق خواهد گرفت، گفت: در دولت حضرت مهدی (عج) همه کارها به دست صُلحاء است. باید این تفکر رشد یابد.

وی تصریح کرد: یکی از موارد ناراحت‌کننده این است که متأسفانه در بسیاری از دستگاه‌ها بچه‌های حزب اللهی و مخلص را به کار نمی‌گیرند و این مصیبت بزرگی است.

جنتی با بیان اینکه اسلام و قرآن در وجود انسانها جلوه می‌کند، افزود: تجلی خوبیها و انعکاس مفاهیم قرآنی همه در وجود انسانی که ایمان به خدا و آخرت دارد معنی پیدا می‌کند.

وی افزود: در گذشته، و امروز نیز گهگاه، برخی افراد متدین به مرز سیاست که می‌رسیدند متوقف میشدند و با این مسائل بیگانه بودند. یکی از دلایلی که باعث شد در صدر اسلام امام علی علیه السلام موفق نشوند، همین سکون و جمود این افراد بود. افرادی که پیغمبر (ص) را قبول داشتند و در جنگها شرکت کرده بودند اما از مسائل سیاسی درک درستی نداشتند و در مواقعی که لازم بود در صحنه حضور و استقامت داشته باشند، عقب میکشیدند.

آیت الله جنتی افزود: ما اکنون موظفیم نگذاریم اتفاقات صدر اسلام تکرار شود و مقام معظم رهبری به عنوان پرچمدار اسلام تنها بمانند. باید فرمایشات ایشان را نصب العین خود قرار بدهیم و در مسیر تحقق ارزش‌های مورد نظر ایشان حرکت بکنیم. خداوند ان شاء الله مقام معظم رهبری را تا فرج حضرت ولی عصر (عج) مستدام بدارد.


29213

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.