نماینده سابق ولی فقیه در انگلستان:

تشیع انگلیسی با صهیونیسم مبارزه‌ای ندارد/ تلاش برای ضربه به اسلام

سیاسی

حجت الاسلام معزی گفت: تشیع ساخت دست انگلیس با اصل صهیونیسم، هیچگونه مبارزه ای ندارد و این اسلام زبان تهمت و ناسزاگویی است و دیدیم که مقام معظم رهبری نیز این نوع گفتار را تحریم کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام صادق گل زاده در برنامه رادیویی «گفت وگو» تشیع انگلیسی را بمعنای جریانی فکری توصیف کرد که خواست و مقاصد شیطانی انگلیس را با عناوین درون مذهبی تعقیب می کند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: در این مسیر، افراد به ظاهر شیعه هستند؛ اما در کلان اهداف اختلاف افکن انگلیس را بگونه ای دنبال می کنند که جنگی نیابتی در حوزه سیاسی برای انگلیس انجام می دهند.

گل زاده نگاه تشیع حقیقی را مخالف با ظلم خواند و افزود: اگر به این واژه دقت کنیم، تعارض تشیع حقیقی و لندنی را می بینیم؛ از دیگر سو تشیع زیر مجموعه مفهوم کلی اسلام است که در نگاه کلان فرامذهبی با وابستگی مخالف است.

وی با اشاره به فرمایشات امام(ره) که فرمودند اسلام انحراف و کمک به ظلم را نمی پذیرد، گفت: ایشان در نقطه مقابل اسلام امریکایی را تعریف می کنند و جریاناتی چون وهابیت، داعش و جبهه النصره را مطرح می شود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب شاخص های استراتژیک اسلام و تشیع را مبنی بر محوریت قرآن و پیامبر(ص) دانست و افزود: در قرائت اسلام ناب، اهل بیت و عقلانیت شاخص های برتر و برجسته دیگری هستند که دارای مقبولیت و ظرفیت جذب افراد است.

این تحلیلگر مسائل جهان اسلام به بی فایده بودن جنگ رو در رو با مسلمانان از سوی غرب گفت: آن ها از این رویارویی با نفاق فاصله گرفتند و با تغییر سنگر، با ظرفیت دیگری وارد شدند و از درون و بیرون با اسلام مبارزه کردند.

گل زاده بروز و ظهور انقلاب اسلامی را منجربه برهم ریختگی ادبیات اسلامی عنوان و اظهار کرد: امریکا و انگلیس قصد کردند تفکر انقلاب اسلامی و اندیشه اسلام ناب اسلامی را مورد حمله قرار دهند؛ از جمله اختلاف افکنی درون اسلامی و درون منطقه ای که ملاحظات زبانی، اقوام و قومیتی را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه استکبار قصد داشت ایران را مرکز خشونت نشان دهد، گفت: در ادامه جریان بودایی را در مقابل اسلام، بعنوان یک جریان معنویت گرا در غرب برجسته و این پازل را چنان کامل کردند که از درون، شیعه و سنی را بکوبند.

در ادامه این برنامه رادیویی محمدحسین زورق ضمن تشریح اقدامات معاندانه در صدر اسلام، گفت: غربی ها امروز علیه دموکراسی، دَم از دموکراسی می زنند؛ همچنین با شعار آزادی با آن مقابله می کنند.

این استاد دانشگاه مقابله با تشیع را نیز در همین راستا عنوان کرد و افزود: وقتی این جریانات از تعلقات دینی خارج می شوند، شدیدا به احوال غربی ها تکیه می کنند؛ بدون اینکه تعقل نمایند.

روزق با انتقاد از برخی محافل دانشگاهیِ درگیر این جریان ها، گفت: این جریانات اختلاف گرا هستند و ترویج تضاد داخلی را نوعی ارزش و تجزیه و تفرقه را کارکرد اصلی خود می دانند.

وی با اشاره به نمایان ساختن رویکرد غیر عقلایی دین از سوی این جریان ها، اظهار کرد: استعمار در جبهه تشیع لندنی افراد را وادار می کنند اقدام به جسارت و توهین نمایند و در این حوزه سرمایه گذاری کرده و با اصرار به سوی مخاطبانی که این روند را نمی پسندند، می فرستند.

همچنین حجت الاسلام عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر ضمن برقراری ارتباط تلفنی با رادیو گفتگو، این بحث را پی گرفت و با اشاره به گسترش اسلام در جهان بعد از انقلاب اسلامی گفت: اسلامی که از سوی حضرت امام(ره) آورده شد، همراه فکر و اندیشه بود و زنان در این مسیر در حال حفظ عزت و حجاب عناصری سازنده هستند و این اسلام مترقی و پیشرفته است.

معزی با اشاره به اینکه غرب در صدد معرفی اسلامی ضد بشر و ضد هنر است، گفت: غربی ها که بعد از جنگ جهانی دوم از کشتار و خون ریزی بیزار بودند، صریحا به این مسئله اشاره نکردند ولی در قالب خبرها، اقدامات بمب گذاری شده را موجب ایجاد نفرت می کنند.

وی با اشاره به اینکه چنین جریانی حتی مقابل مرجعیت نیز می ایستد، اظهار کرد: آن ها در قبالِ اسلامی که دین عقلانیت و تفکر است، به پوسته ای ظاهری بسنده می کنند که در سطح وسیعی در رسانه ها پخش می شود و حتی در شب عید و ولادت ها گریه می کنند و خشونت را به نمایش می گذارند.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر با بیان اینکه تشیعِ ساخت دست انگلیس با اصل صهیونیسم، هیچگونه مبارزه ای ندارد، گفت: این اسلام زبان تهمت و ناسزاگویی است و دیدیم که مقام معظم رهبری نیز این نوع گفتار را تحریم کردند.

رئیس پیشین جمعیت اسلامی و نماینده سابق ولی فقیه در انگلستان اسلام امریکایی را متحجر نامید و افزود: این اسلام هیچگونه حرکت مبارزه ای ندارد و حضرت امام(ره) اسلام راحت طلبی را اسلام امریکایی می خواندند.

معزی با بیان اینکه انگلیس ها مکارتر از آن هستند که بخواهند خود را مستقیما وارد میدان کنند، گفت: انگلیس ها با بهره گیری از مزدوران که دروغ می گویند و دشنام می دهند، اصلا نمی فهمند فلسفه و وجود چیست و در قنوت خود به علامه لعن می کنند.

وی انگلیسی ها را موجوداتی متحجر نامید و افزود: این افراد طرفداری ندارند؛ اما برای ضربه زدن به اسلام تلاش می کنند.

معزی با این وجود به رشد روز افزون اسلام در غرب اشاره کرد و گفت: بایستی اسلام ناب را تبیین کنیم؛ هم اینک پیشرفت های علمی کشور در دنیا، دفع از مظلومان یمن و فعالیت در جبهه ها همان اسلام است که ایجاد شوق می نماید.