معاون سیاسی سپاه:

باید همچنان بی‌اعتمادی‌ به آمریکا را حفظ کنیم

سپاه پاسداران

معاون سیاسی سپاه با اشاره به تهدیدات نظامی سران آمریکایی گفت: ما باید این تهدید آشکار را با واکنش به موقع و اعلام شکایت و انتقال موضوع به محافل بین‌المللی دنبال کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ دوم پاسدار رسول سنایی‌راد با اشاره به موضوع تهدیدات دولتمردان آمریکایی علیه ایران اظهار داشت: بخشی از این تهدیدات را باید نوعی رجزخوانی بعد از یک توافق که هنوز نهایی نشده، دانست.

وی افزود: آمریکایی‌ها برای متقاعد کردن افراطیون داخلی خود این کار را انجام می‌دهند و تاحدودی معمول است که در برخی از توافقات رجزخوانی‌هایی صورت دهند تا اعلام کنند برنده و پیروز میدان نبرد دیپلماتیک بوده‌اند اما بخشی دیگر از آن ناشی از خصلت و ذات استکباری آمریکایی‌ها است که این خود موید بی‌اعتمادی منطقی نظام به آنها به حساب می‌آید و در واقع ماهیت استکباری و زورگویانه آمریکایی‌ها را نشان می‌دهد.

معاون سیاسی سپاه همچنین تصریح کرد: بخش دیگری از این سخنان برای پاسخ متحدان منطقه‌ای آنها از جمله رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای وابسته عربی است. اما واقعیت این است که از طرف دیگر این ماهیت برملا شده هشداری به ما می‌دهد که باید در نوع نگاه و ارزیابی‌مان نسبت به آمریکایی‌ها و ادامه خصلت دشمنی آنها با ما، مواظبت‌هایی داشته باشیم.

سنایی‌راد ادامه داد: اینکه آنها سر میز مذاکره نشسته‌اند و از توافق صحبت کردند اما همچنان اسلحه را هم به سمت ما گرفتند،این پیام را به ما منتقل می‌کند که باید همچنان بی‌اعتمادی‌مان را به آمریکایی‌ها حفظ کنیم و آمادگی‌های خودمان را داشته باشیم. ما باید این تهدید آشکار را با واکنش به موقع و اعلام شکایت و انتقال موضوع به محافل بین‌المللی دنبال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شاید بخشی از این موضوع بعد از فضای مذاکرات و توافق روی برجام نوعی رجزخوانی برای افکار عمومی داخلی و طیف افراطیون خودشان باشد و بگویند اصل ماجرا تغییر نکرده و ما همه گزینه‌ها را برای خود حفظ کرده‌ایم اما واقعیت این است که رفتار بدون منطق و ضوابط‌گریز آمریکایی‌ها را نیز نشان می‌دهد که باید محافل بین‌المللی مثل سازمان ملل در جریان این رفتار قرار بگیرند.

معاون سیاسی سپاه در پایان تاکید کرد که شکایت در محافل بین‌المللی در مقابل این تهدیدات باید در دستور کار باشد.

انتهای پیام

کد N906299