انتقاد شدید روسیه از سیاستهای آمریکا/ مسکو: تحریم های واشنگتن بی‌پاسخ نخواهد ماند

آمريكا,روسيه

وزارت امور خارجه روسیه ضمن محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا، تاکید کرد، واشنگتن می‌خواهد به تنش‌ها با مسکو دامن بزند و این اقدام تازه آمریکا بدون پاسخ نخواهد ماند.

وزارت امور خارجه روسیه ضمن محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا، تاکید کرد، واشنگتن می‌خواهد به تنش‌ها با مسکو دامن بزند و این اقدام تازه آمریکا بدون پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه راشاتودی، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای عنوان کرد: آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید علیه شهروندان و کمپانی‌های روسیه بار دیگر نشان داد که تصمیم گرفته به تقابل‌ها دامن بزند. واشنگتن با ادامه استناد به وضعیت اوکراین به جای ترغیب کی‌یف نسبت به اجرای توافقنامه‌های مینسک، کمپین تحریم‌های ضدروسی را توسعه می‌دهد.

مسکو در این بیانیه تاکید کرد: چنین اقدامات تحریک‌آمیزی نه‌تنها به روابط روسیه- آمریکا لطمه می‌زند بلکه همکاری‌ها در زمینه حل دیگر مسائل منطقه‌ای را نیز خدشه‌دار می‌کند. البته چنین اقدامی بدون پاسخ نخواهد ماند.

آمریکا روز پنجشنبه درخصوص رویدادهای شرق اوکراین و کریمه تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال کرد و 11 تن دیگر و 15 کمپانی دیگر را هدف گرفت. در بین کمپانی‌های تازه تحریم‌شده شرکت‌های تابع شرکت نفت روسیه موسوم به «روس‌نفت» و چندین سازمان مرتبط با «ونشکونوم بانک»، یکی از بانک‌های بزرگ این کشور قرار دارند.

در بین افراد تازه تحریم‌شده همکاران یکی از تاجران میلیارد گاز روسیه، مسوولان بندر کریمه و مقامات سابق اوکراین قرار دارند.

سفارت آمریکا در روسیه نیز اعلام کرد، واشنگتن این تحریم‌های جدید علیه مسکو را عامل افزایش تنش‌ها بین این دو کشور نمی‌داند بلکه آن را گامی در راستای تضمین حفظ تاثیرات تحریم‌های از پیش اعمال شده، می‌داند.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت، مسکو یک واکنش نامتقارن به تحریم‌های جدید آمریکا علیه تعدادی از افراد حقیقی و حقوقی روسیه را رد نمی‌کند.

وی افزود: ما نمی‌توانیم اقدامات نامتقارن را رد کنیم. با این حال این اقدام هدف ما نیست. رویکرد ما نسبت به تحریم‌های جدید آمریکا کاملا مشخص است ما این تحریم‌ها را غیرقانونی، مغایر با قانون اساسی و مضر برای روابط دو جانبه می‌دانیم. از همه مهم‌تر آمریکا این اقدامات را بدون دلیل روشن و بدون هیچ‌گونه هدف مشخصی انجام می‌دهد.

اگرچه دور جدید تحریم‌ها یک روز پس از آن صورت گرفت که روسیه قطعنامه شورای امنیت درخصوص تشکیل یک هیات داوری بین‌المللی برای رویداد MH17 را وتو کرد، اما وزارت امور خارجه آمریکا هرگونه ارتباط میان این دو قضیه را رد کرد.

مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این خصوص گفت: هیچ تاریخ یا سالروز خاصی وجود ندارد. این اقدام تنها راهی برای تقویت تحریم‌های موجود است.

انتهای پیام

کد N906101

خواندنی از سراسر وب