کمک 116 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به تونس

سیاسی

همزمان با افزایش تهدیدات گروه‌های افراطی مسلح در تونس، اتحادیه اروپا مبلغ 116.8 میلیون یورو برای تقویت توان امنیتی تونس به این کشور داد.

همزمان با افزایش تهدیدات گروه‌های افراطی مسلح در تونس، اتحادیه اروپا مبلغ 116.8 میلیون یورو برای تقویت توان امنیتی تونس به این کشور داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، کمیسیونر اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اتحادیه بخش اول کمک‌های سالانه خود به تونس به ارزش 116.8 یورو را تصویب کرده و به زودی در اختیار این کشور قرار داده می‌شود.

هدف از این کمک مالی، تقویت امنیت تونس و حمایت ازتوسعه اقتصادی، اجتماعی و منطقه‌ای در این کشور اعلام شده است.

فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد: حضور تونسی قدرتمند و دموکرات مساله‌ای حیاتی برای تامین ثبات کشورهای اروپایی همسایه آن است.

موگرینی افزود: تصویب فوری بخش اول حمایت‌ها مالی از تونس نشانه‌ آشکار اهمیت این مساله است که تونس باید به عنوان کشوری نمونه حفظ شود.

به دنبال حمله تروریستی ماه ژوئن در منطقه ساحلی شهر سوسه 38 گردشگر خارجی که بیشتر انگلیسی بودند، کشته شدند. سه ماه پیش از آن نیز حمله‌ای مشابه به موزه باردو در پایتخت تونس بیش از 20 کشته بر جای گذاشت که بیشتر قربانیان این حمله نیز گردشگران اروپایی بودند.

پارلمان تونس هفته گذشته قانونی را تصویب کرد که به موجب آن متهمان پرونده‌های تروریستی به اعدام محکوم می‌شوند. این قانون در محافل حقوقی انتقادات گسترده‌ای را به دنبال داشت.

انتهای پیام

کد N906074