ولایتی: باید ایران را بعد از ۱۲ سال فشار به‌عنوان کشور هسته‌ای بپذیرند‌

تسنیم نوشت:

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تاکید براینکه هیچ کشوری در منطقه در بحث پزشکی توان رقابت با ایران را ندارد، گفت: باید ایران را بعد از ۱۲ سال فشار به‌عنوان کشور هسته‌ای بپذیرند‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس علی‌اکبر ولایتی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه هشتمین کنگره بین‌المللی پزشکان مسلمان جهان که در تالار شورای شهر مشهد برگزار شد، اظهار داشت: سبب خرسندی ما است که پزشکان مسلمان جهان، شهر مشهد را برای افتتاحیه این کنگره انتخاب کردند و البته شهرداری مشهد تلاش بسیار زیادی برای برگزاری این کنگره انجام داده است.

وی در ارتباط با دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان داشت: در کشورهای غربی عمدتاً دید منفی نسبت به جمهوری اسلامی وجود دارد و دلیل اصلی این است که ایران به عنوان کشوری مسلمان برای استقلال خود ایستادگی می‌کند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: مهمترین دستاورد این انقلاب، اسلام و براندازی دیکتاتوری پادشاهی است اما در کشورهای غربی همه چیز علیه جمهوری اسلامی تبلیغات می‌شود، سئوال این است که آیا همه موارد در ایران منفی بوده و نکته‌ای مثبت وجود ندارد؟

ولایتی تصریح کرد: دلیل این تبلیغات این است که ما به‌‌دنبال استقلال خود هستیم و مردم ایران می‌خواهند خود برای خود تصمیم گیرند، اجازه دخالت خارجی هیچ کشوری را نمی‌دهند و در دو هفته پیش نیز جمهوری اسلامی با 6 کشور جهان مذاکراتی را برگزار کرد و بعد از 12 سال فشار امروز وقت آن رسیده تا ایران را به عنوان کشوری هسته‌ای قبول کنند.
وی ادامه داد: قبل از انقلاب، تعداد دانشجویان در ایران 200 هزار نفر بود اما امروز بعد از انقلاب اسلامی به 5 میلیون دانشجو رسیده در حالی که جمعیت ایران قبل از انقلاب 30 میلیون نفر بود و امروز 80 میلیون جمعیت داریم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل اظهار داشت: قبل از انقلاب مقالات علمی ایران در نشریات معتبر علمی جهان تنها 2 هزار مقاله بود اما امروز به 300هزار مقاله رسیده و در 2 سال گذشته با 37 هزار مقاله رتبه نخست غرب آسیا را داشته‌ایم.
ولایتی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امروز 50 مرکز آموزشی در ایران وجود دارد، اضافه کرد: امروز ایران در بحث پیوند اعضاء، رشد چشمگیری کرده و در بحث پزشکی هیچ کشوری در منطقه توان رقابت با ایران را ندارد. البته مردم ایران رتبه سوم را در پیوند اعضا در جهان دارند.

وی گفت: بیگانگان ایران را در بحث تسلیحاتی تحریم کردند ولی امروز ما آن را در ایران تولید کردیم که البته برای آن تلاش فراوانی شده است، یکی مهمترین موضوعی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، بحث «قدرت دفاعی» است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه با تاکید بر اینکه امروز ایران به کشورهای سوریه، عراق، یمن، لبنان و فلسطین کمک می‌کند، تاکید کرد: اجازه‌ نمی‌دهیم آمریکا در امور ما دخالتی کند، به نماینده سازمان ملل نیز گفتیم اگر جمهوری اسلامی ایران به عراق کمکی نمی‌کرد، امروز داعش در بغداد بود. البته کسی نمی‌تواند در امور ما دخالتی داشته باشد و امروز می‌توان گفت ما با قدرت روی پای خود ایستاده و استقلال داریم.
به گفته ولایتی، دستاوردهای زیادی به‌واسطه انقلاب در جمهوری اسلامی داریم و این زمانی است که می‌توان با قدرت گفت ما روی پای خود ایستاده‌ایم و استقلال داریم.

5252

کد N904807