روسیه میزبان نشست سرویس‌های اطلاعاتی 64 کشور حول محور تهدید داعش

رهبران سرویس‌های اطلاعاتی، امنیتی و مقامات مجری قانون از 64 کشور جهان در "یاروسلاول" روسیه دیدار و درباره تهدیدهای سازمان‌های تروریستی بین‌المللی نیز مذاکره خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، این نشست با نظارت سرویس امنیتی روسیه سازمان دهی شده است.

معاونت مطبوعاتی سرویس امنیتی روسیه گفت، این چهاردهمین نوع از این نشست‌ها خواهد بود و با هدف بهبود سیستم جهانی مبارزه با تروریسم صورت خواهد گرفت و سازمان ملل نیز براساس رویکردها و اصول قوانین بین المللی هماهنگ کننده آن خواهد بود.

این معاونت مطبوعاتی افزود: در نشست امسال 92 هیات از 64 کشور و از چهار سازمان بین المللی از جمله سازمان ملل، سازمان همکاری شانگهای، کشورهای مستقل مشترک المنافع و اتحادیه اروپا حضور خواهند داشت. شرکت کنندگان در این نشست بر رشد تهدید داعش نیز متمرکز خواهند بود.

شرکت کنندگان در این نشست همچنین درباره تهدیدهای احتمالی امنیتی در جریان آماده سازی‌ها برای جام جهانی 2018 میلادی تبادل اطلاعات خواهند کرد. در حال حاضر در جریان آماده سازی‌ها برای این رویداد بزرگ بین المللی از یک مکانیسم تبادل اطلاعات درباره تهدیدهای احتمالی و واکنش مشترک به آن‌ها استفاده شده است.

انتهای پیام

کد N904059