عراق قصد میانجیگری دارد

ایسنا نوشت:

دفتر نخست‌وزیری عراق تاکید کرد که این کشور خواهان حل مشکل آنکارا و حزب کارگران کردستان ترکیه از طریق مذاکرات و کانال‌های دیپلماتیک است و حاضر است در این زمینه میانجیگری کند.

به گزارش شبکه خبری المسله، سعد الحدیثی، سخنگوی دفتر نخست‌وزیری عراق اعلام کرد: عراق خواهان حل مشکل ترکیه و حزب کارگران کردستان این کشور (پ.ک.ک) از طریق مذاکرات و کانال‌های ارتباطی دیپلماتیک است تا بتوان به تفاهم برای حل و فصل مشکلات و تلاش مشترک جهت مقابله با تروریسم رسید.

وی افزود: عراق تلاش می‌کند تا مشکل را حل کند هرچند که گزینه‌های زیادی برای برخورد با این موضوع دارد.

بیشتر حملات جنگنده‌های ترکیه علیه پ.ک.ک، مواضع این گروه در کوهستان‌های واقع در شمال عراق را هدف قرار می‌دهند که خاک عراق و جزو قلمرو اقلیم کردستان محسوب می‌شود.

الحدیثی گفت: دولت اقلیم کردستان نیز آمادگی خود را برای کمک به ازسرگیری مذاکرات میان دولت ترکیه و پ.ک.ک جهت حل مشکل و ممانعت از وخیم‌تر شدن اوضاع اعلام کرده است. موضع دولت اقلیم کردستان تفاوت چندانی با موضع دولتی مرکزی در این باره ندارد.

کابینه عراق روز سه‌شنبه حملات ترکیه به مناطق شمالی عراق را اقدام خطرناک و تجاوز به حاکمیت بغداد خوانده بود و از ترکیه خواست تا به روابط میان دو کشور احترام گذاشته و اوضاع را بیش از این وخیم نکند.

52261

کد N904032