نقوی حسینی در تذکر شفاهی؛

قانون کار باید اصلاح شود/ وعده های داده شده به فرهنگیان عملی نشده

سیاسی

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه قانون کار باید اصلاح شود، از وجود رابطه ظالمانه میان کارگر و کارفرما انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس در پایان جلسه علنی امروز مجلس و در تذکر شفاهی به مسئولان اجرایی با بیان اینکه شرایط کار کارگران امروز بسیار سخت شده است، اظهار داشت: بین دستمزدها و هزینه ها فاصله زیادی وجود دارد و هزینه های سنگین اجاره خانه، آموزش و بهداشت و درمان نسبتی با نرخ تورم و دستمزدها ندارد.

وی افزود: انتظار می رفت دولت قدم موثری برای تامین دستمزد کارگران برمیداشت که متاسفانه این کار انجام نشده است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا ادامه داد: از سوی دیگر قانون کار باید اصلاح شود؛ قراردادهای موقتی همچنان جامعه کارگری را مورد ظلم قرار می دهد و رابطه ظالمانه ای بین کارگر و کارفرما ایجاد کرده است.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: در این شرایط اتباع افغانی همه فرصتهای کاری کارگران ایرانی را اشغال کرده اند و حتی مشاغل تخصصی را نیز تصاحب کرده اند و هیچ نظارتی هم بر این وضعیت نمی شود.

وی همچنین در تذکر به وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از عدم تحقق وعده های هشت ماه پیش برای تعریض دو جاده ارتباطی در ورامین گفت: دولت مدعی راستگویی حداقل یک جا راست بگوید که ما شاهدی بر راستگویی آن داشته باشیم.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس همچنین در بخش دیگری از تذکر خود خطاب به ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش در جریان استیضاح خود و نیز دولت و جنابعالی به عنوان رئیس کارگروه پیگیری مطالبات فرهنگیان ۱۱ قول به فرهنگیان داده اید که هیچ کدام عملی نشده است و انتظار می رود این وعده ها محقق شود.

ابوترابی فرد: جلسات کمیته پیگیری مطالبات فرهنگیان ادامه داد

پس از تذکر نقوی حسینی، حجت الاسلام ابوترابی فرد نائب رئیس اول مجلس که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر وی درباره عدم تحقق یازده قول داده شده به فرهنگیان گفت: در جریان هستید که ما قولی به کسی نداده ایم؛ آنچه بحث شد این بود که در کارگروهی در مجلس و دولت، این مسائل پیگیری شود که جلساتی نیز تشکیل شده و امیدواریم در حد مقدورات و ظرفیت ها قدمی برداشته شود.