پزشکیان: با شکایت احمدی نژاد از جهانگیری پای خیلی ها وسط می آید/ لاهوتی: جهانگیری قطعا مدرک دارد

آریا نوشت:

مسعود پزشکيان،نماينده مردم تبريز در مجلس شوراي اسلامي درواکنش به شکايت احمدي نژاد از اسحاق جهانگيري ،گفت:بنده ازاين شکايت استقبال مي کنم چراکه معتقدم با اين کار قضيه شفاف مي شود .

وي افزود:اگر دادگاه علني تشکيل شود انحرافات غير قانوني که در سيستم انجام گرفته شفاف خواهد شد.
وزير دولت اصلاحات اظهار داشت:800ميليارد دلار در دو دولت احمدي نژاد پول هزينه شده است اين مبلغ معادل تمام دلارهايي است که رژيم شاهنشاهي و بقيه جمهوري ها به دست آورده اند.لذا بايد مشخص شود اين 800ميليارد دلار درکجا هزينه شده است.
وي تاکيد کرد:دولت احمدي نژاد به تنهايي به اندازه تمام دولت هاي قبل ارز به دست آورده بالاخره يکي بايد جواب بدهد که چه بلايي سر اين پول آمده است چراکه در دولت گذشته اجازه سوال و بررسي و پايش نمي دادند در آخر هم مي گفتند بگذاريد برود و حرف نزنيد درحالي که اگر پايش مي گذاشتند و دولت احمدي نژاد را وادار به پاسخگويي مي کردند الان اين ابهامات وجود نداشت.
پزشکيان گفت:در دولت قبل درحالي که 70، 80اقتصاددان با برخي اقدامات مخالف بودند اما آقايان مي گفتند کارخودشان را مي کردند و مي گفتند ما خودمان اقتصاددان هستيم .
وي اظهار داشت:به طور حتم اگر شفاف سازي شود پاي خيلي آدم ها وسط مي آيد و همان پرونده اي که در جيب آقاي احمدي نژاد است رو مي شود که چه کساني هستند.

همچنین مهرداد بائوج لاهوتي،عضو فراکسيون رهروان ولايت مجلس شوراي اسلامي نیز درواکنش به این شکايت،گفت:در دنيا يکي از راههاي پيشگيري از فساد همين است که مسوولين متخلف مورد سوال و محاکمه قرار گيرند البته تا الان در کشور ما باب نبوده که از شخصيت هايي چون رييس جمهور سوال شود لذا وقتي ما مي خواستيم در مجلس هشتم از رييس جمهور سوال کنيم تمام کشور به هم ريخت اما درنهايت ديديم که اين تابو شکست و الان ديگر هيچ کس حساسيت ندارد که از رييس جمهور سوال شود البته محاکمه مسوولان رده بالاي کشور هنوزهم يک بحران تلقي مي شود اين در حالي است که چون طرح هر ادعايي درباره رييس جمهور ،وزير يا مسوولي دليل بر صحت و درستي آن نيست بنابراين بعضا با برگزاري دادگاه مي توان مسائل را شفاف سازي کرد و حتي از استبداد جلوگيري کرد .
نماينده مردم لنگرود اظهار داشت:ازآنجايي که شفاف سازي اتفاقاتي که در دولت ها افتاده درس عبرت مي شود براي ديگر مسوولان لذا نبايد جلوي اين مساله گرفته شود.
وي تاکيد کرد:بهتر است احمدي نژاد اتفاقاتي که در دولتش افتاده را گردن بگيرد و حمايت نکند چراکه مسائلي مثل بابک زنجاني  اتفاق بدي بوده که در دولت قبل رخ داده بنابراين عدم نظارت آقاي احمدي نژاد هم عامل اين مسائل بوده و ايشان بايد اين قصور را بپذيرد.
وي درپايان گفت:به طور حتم آقاي جهانگيري وقتي مسائلي را عليه دولت قبل مطرح مي کند مدارکي در دست دارد همانطور که دررابطه با 40موردي که تا کنون مطرح شده دولت فعلي با مدرک تخلفات دولت قبل را ثابت کرده بدون آنکه خودش ورود کند يا جاروجنجال براه بياندازد آن را به مراجع ذي صلاح ارائه داده است ازاين رو بهتر است آقاي احمدي نژاد از اتفاقات رخ داده در دولتش  دفاع نکند.

کد N903465