نطق میان دستور:

اسماعیلی: کمیسیون ویژه باید با دقت موضوع بازرسی‌ها را بررسی کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر این‌که «مقاومت ملت ایران و ایثار و فداکاری شهدای هسته‌ای باعث به سرانجام رسیدن مذاکرات و پذیرش حقوق مسلم ایران از سوی غربی‌ها شده است»، گفت: کمیسیون ویژه باید با دقت موضوع بازرسی‌ها را در برجام مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد اسماعیلی در جلسه علنی روز سه‌شنبه در نطق میان دستور با قدردانی از حضور مردم به خصوص مردم زنجان و طارم در راهپیمایی روز قدس از تلاش‌های تیم مذاکره کننده قدردانی کرد که در یک مذاکره سخت و نفس‌گیر همه تلاش‌شان را به کار گرفتند.

وی در ادامه به بیان نکاتی در مورد برجام پرداخت و گفت: اگر غربی‌ها مذاکره را در موضوع هسته‌ای پذیرفتند نه از سر دلسوزی که از روی ناچاری بود چون راه دیگری نداشتند. اگر غربی‌ها در مذاکرات کم آوردند و بخشی از حقوق ملت ایران را به رسمیت شناختند دلیل آن مقاومت 12 ساله ملت ایران و ایثار و فداکاری شهدای هسته‌ای بود که توانستند توانمندی‌های ملت ایران را علی‌رغم تهدید‌ها و تحریم‌ها به رخ جهانیان بکشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌ اعتقاد که «در برجام خط قرمز‌ها به طور کامل رعایت نشده است» به بخش‌های اقتصادی و بازرسی‌ها و چگونگی برداشته شدن تحریم‌ها در برجام انتقاد کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با محکوم کردن حملات عربستان به یمن،‌گفت: حمله رژیم سعودی صهیونیستی به مردم بی‌پناه یمن را محکوم می‌کنیم و اقدامات رژیم سعودی صهیونیستی را در یک راستا و صرفاً برای تأمین منافع استکبار جهانی می‌دانیم.

وی همچنین با تأکید بر این‌که دولت آمریکا همچنان شیطان بزرگ و دشمن درجه یک اسلام است، گفت:‌ عامل تمام خون‌های به ناحق ریخته شده در طول دهه‌های گذشته در منطقه و جهان اسلام آمریکا است به همین خاطر مبارزه ملت ایران و سایر ملل مسلمان با آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث تا به زانو در آوردن این جنایتکاران تاریخ ادامه خواهد داشت.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه پیگیری این راه و آرمان های امام(ره) و شهدا و مقابله با زورگویی و زیاده خواهی دشمنان اسلام با تبعیت کامل از رهنمودهای رهبری را به عنوان یکی از بزرگترین خواسته ملت ایران از مسئولان نظام و قوای سه‌گانه دانست و گفت: این امر در صورتی محقق می شود که مسئولان نظام دنیاطلبی، ثروت‌اندوزی، جاه‌طلبی و عشق به پست و مقام را کنار گذاشته و با صداقت کامل در عمل وارد میدان شوند.

اسماعیلی تأکید کرد: باید همه مدیران نالایق،‌سودجو و فرصت‌طلب از هر طیفی کنار زده شوند و به جای آن‌ها مدیران لایق‌، متعهد و متخصص برای اداره کشور به کار گرفته شود.

وی با بیان این‌که «مردم شرایط سخت اقتصادی و مشکلات را به دلیل امام (ره) و شهدا و نظام اسلامی تحمل می‌کنند»، گفت: در این شرایط انتظار می‌رود که مسئولان نیز همچون مردم عادی جامععه زندگی کنند و از همان امکانات برخوردار باشند. فرزندان مسئولان نیز همانند فرزندان مردم عادی در ادارات و سازمان‌ها به کار گرفته شوند.

اسماعیلی در ادامه اظهار کرد: در شرایط فعلی که کشور که با صدها هزار نفر از جوانان تحصیلکرده بیکار مواجه است سوال اساسی مردم این است که چند نفر از بیکاران از فرزندان و مسئولان نظام تشکیل شده است. لازم است در این زمنیه دولت و مجلس پاسخ شفاف و روشن و قانع کننده‌ای به ملت بدهند.

نماینده مردم زنجان و طارم در تذکری به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی خواستار انجام اقدامات لازم برای جبران خسارت 250 میلیارد تومانی به باغداران زیان‌دیده حوزه انتخابیه‌اش بر اثر سرمازدگی شد و از وزیر نیرو بر لزوم پیگیری وضعیت آبرسانی به روستاهای زنجان و طارم تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N902478