آشتی کنان در مجلس/ استقبال دو عضو جبهه پایداری از مطهری؛ روبوسی جلالی و کف گرگی مطهری!

مجلس نهم,علی مطهری

اگرچه اعتراض نمایندگان منتقد توافق وین به ترجمه متن توافق برای دقایقی مجلس را متشنج کرد، اما پس از آن مراسم آشتی کنان برپا شد.

به گزارش خبرآنلاين، اعتراض اين نمايندگان که در جرگه دلواپسان مي گنجند، تا آنجا ادامه يافت که نايب رئيس مجلس ناگزير از خاموش کردن تريبون آنها شد. { شرح کامل اين ماجرا را اينجا بخوانيد}. پس از اعتراض به نحوه مديريت جلسه، علي لاريجاني به مجلس آمد و بر کرسي رياست تکيه زد و ابوترابي فرد که جانشين وي در جلسه علني صبح امروز بود، جايگاه هيات رئيسه را ترک کرد. اما پيش از پايين آمدن از جايگاه هيات رئيسه، کاظم جلالي و نماينده دلواپسي که با داد و فرياد مانع از سخنان وي شده بود را فراخواند و آنها با يکديگر روبوسي کردند.

نطق امروز علي مطهري هم دو حاشيه جالب داشت. نخست آنکه طولاني شدن نطق وي با تذکر رئيس مجلس روبرو شد که به او گفت: وقتتان به پايان رسيده است. مطهري هم با بيان اينکه دو دقيقه از نطق قبلي خود طلبکار است، به شوخي به لاريجاني که داماد خاندان مطهري است، گفت: کاري کنيد که منجر به کف گرگي نشود!

اشاره وي به اعتراض اينستاگرامي يکي از دلواپسان مجلس به لاريجاني بود که از مطهري خواسته بود به دامادشان تذکر بدهد و او هم به شوخي گفته بود: توقع داريد همشیره ما با کفگیر و لنگه کفش از ايشان استقبال کند؟

گفتني است هنگامي که مطهري از تريبون پايين مي آمد، جواد کريمي قدوسي و محمد دهقان از اعضاي جبهه پايداري، او را  در آغوش کشيدند. اين در حالي است که نطق پيشين مطهري درباره دو نامزد محصور انتخابات رياست جمهوري 88، با حملات نمايندگاني از همين دست به جايگاه هيات رئيسه ختم شده بود!

2727

 

 

کد N902310