مسکو: تقابل روسیه و غرب مانع مبارزه با تروریسم است

تروريسم,روسيه

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، مبارزه با تهدید تروریسم در جهان نیاز به تشریک مساعی دارد و باید عاری از سیاست و رویکردهای دوگانه باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولگ سیرومولوتوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با روزنامه کومرسانت با اشاره با این که رویارویی روسیه و غرب بر سر مسأله اوکراین مانعی جدی برای مبارزه با تروریسم در جهان است، اظهار داشت: متاسفانه این رویارویی بر تلاش های جمعی در این زمینه تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: شرکای غربی ما بعضی اشکال همکاری در خصوص فعالیت‌های ضد تروریسم را از جمله از طریق گروه هشت و شورای روسیه-ناتو و همچنین از طریق بعضی تماس‌ها و رایزنی‌های دوجانبه به حال تعلیق در آورده‌اند و این امر باعث شده تا فرصت های زیادی را از دست داده باشیم.

سیرومولوتوف به رایزنی‌های ضد تروریسم با اتحادیه اروپا که پیش‌تر به طور مرتب برگزار شده بود، اشاره کرد و گفت: اینک بیش از یک سال است که این رایزنی‌ها نیز به بهانه‌های ساختگی برگزار نمی‌شود.

معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: سیاست غرب برای سرنگونی رژیم‌های نامطلوب یکی از عواملی است که مکانیسم‌های امنیتی بعضی از کشورهای خاور میانه و آفریقای شمالی را درهم شکسته و در نهایت امر، منجر به ایجاد گروه‌های تروریستی از جمله داعش در منطقه شده است.

انتهای پیام

کد N901852