عربستان علیه ایران، به احمد شهید یک میلیون دلار رشوه داده است

واحد مرکزی خبر نوشت:

عربستان سعودی مبلغ یک میلیون دلار به گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور وضع حقوق بشر رشوده داده است تا موضع گیری تندی در قبال مسائل ایران اتخاذ کند و گزارشهای جهت دار بنویسد.

به گزارش پایگاه خبری «الوعی نیوز»، یک سند درز کرده از پایگاه ویکیلیکس حاکی از آن است که سفارت عربستان در کویت به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر یک میلیون دلار رشوه داده است تا موضعگیری تندی در قبال ایران اتخاذ کند.

بر اساس این سند که جزو اسناد طبقه بندی شده و محرمانه است، سفارت عربستان سعودی در کویت
به پرداخت یک میلیون دلار به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور وضع حقوق بشر در ایران اقدام کرده و متعاقب آن، احمد شهید مراتب تشکر عمیق خود را از وزیر خارجه عربستان ابراز کرده است و وعده داده است همه تلاش و توان خود را برای تشدید مواضعش در قبال پرونده ایران به کار خواهد گرفت.

به نوشته این پایگاه، سایت «ویکیلکس» در چارچوب انتشار بیش از نیم میلیون سند، اسناد محرنامه ای را از وزارت خارجه عربستان سعودی منتشر کرد که این اسناد متضمن نامه های محرمانه این وزارتخانه با سفارتخانه های ریاض در جهان بوده است .
این اسناد حاوی تعداد زیادی از پیام های اینترنتی (ایمیل) و تلگراف بوده که میان وزارت خارجه عربستان و نمایندگی های این کشور در جهان رد و بدل شده بود.

52261

کد N901253