/در حال تکمیل/

اسد: بحران سوریه با پایان دادن به تروریسم حل می‌شود

سیاسی

رئیس‌جمهوری سوریه امروز (یکشنبه) در سخنانی تاکید کرد: هیچ راه‌حل سیاسی واقعی برای حل بحران سوریه وجود ندارد مگر اینکه این راهکار با پایان دادن به تروریسم همراه باشد.

رئیس‌جمهوری سوریه امروز (یکشنبه) در سخنانی تاکید کرد: هیچ راه‌حل سیاسی واقعی برای حل بحران سوریه وجود ندارد مگر اینکه این راهکار با پایان دادن به تروریسم همراه باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه امروز در میان جمعی از مسوولان و اعضای سازمان‌های مردمی و سندیکاهای شغلی با تاکید بر اینکه کشورهای غربی بهای حمایتشان از تروریسم در سوریه را پرداختند، تاکید کرد: تروریسم هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و جنگ یا جنگنده‌های ائتلاف نمی‌توانند به آن پایان دهند. مبارزه با تروریسم با احترام به خواسته مردم و ادای حقوق آنها ممکن است.

وی گفت: به رغم پیچیدگی اوضاع سوریه نقاب از چهره خیلی‌ها افتاد و دیدارها و گفت‌وگوهایی برای بهانه‌تراشی از سوی کسانی که علیه سوریه دشمنی کردند صورت گرفت تا با این کار وقت‌کشی کنند. ملت ما هرگز در دام‌هایی که دشمنان سوریه با تروریسم برایشان ایجاد کرده بودند، نیفتادند و این مساله ناامیدی آنها را در شکستن اراده و عزم ملت سوریه در جنگی بی‌سابقه در تاریخ افزایش داد.

اسد تاکید کرد: این پایداری تهدیدی برای آینده سیاسی خیلی‌ها بود. در سال‌های گذشته این منطقه بود که تروریست به غرب می‌فرستاد و حالا غرب است که به منطقه تروریست اعزام می‌کند.

اسد با بیان اینکه تروریسم هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و نه جنگ و نه حملات هوایی ائتلاف نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد، عنوان داشت: بر هیچ‌کس پوشیده و پنهان نیست که استعمار از اساس و پایه‌های تروریسم است و مبارزه با تروریسم به سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی بستگی دارد و جنگ نظامی آخرین ابزار برای جنگ با تروریسم است و نمی‌تواند جای سیاست‌هایی را که عامل نمو تروریسم هستند را بگیرد. تعامل غرب با تروریسم همچنان تکذیب آن است و زمانی که این مساله گریبانگیر خودشان می‌شود از آن به عنوان تروریسم و زمانی که برای ما خطرآفرین می‌شود به عنوان آزادی و انقلاب یاد می‌کنند!

ادامه دارد...

ادامه دارد...

کد N899951