مصباحی مقدم: توافق وین حاصل مقاومت ملت و دستاوردی ملی است

توافق جامع هسته‌اي

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی معتقد است توافق وین حاصل مقاومت رهبری و ملت است و قابل مصادره گروهی برای دست یافتن به مجلس دهم نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: توافق جمهوری اسلامی ایران و 1+5 حاصل مقاومت رهبری و ملت ایران بر حقوق مسلم خود از جمله دستاوردهای دانش هسته‌ای است .

وی ادامه داد: اگر در مجلس ششم عده‌ای می‌خواستند با طرح سه فوریتی حکم به توقف فعالیت هسته‌ای بدهند و به خیال خود جام زهر را به رهبر انقلاب بنوشانند، امروز نظام سلطه در برابر قدرت علمی هسته‌ای ایران کوتاه نمی‌آمد و نمی‌گفت که نمی‌توانیم پیچ و مهره‌های هسته‌ای ایران را از هم جدا کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین اظهار کرد: آن گروه چگونه می‌خواهد میراث خوار مقاومت ملت ایران شود و دستاوردهای مذاکرات را به نفع خود مصادره کند؟

مصباحی مقدم یاد آور شد: اگر در دولت پیشین دانشمندان هسته‌ای ما با حمایت مقام معظم رهبری و ملت ایران در نطنز در فردو 19 هزار سانتریفیوژ نصب نمی‌کردند و راکتور آب سنگین اراک را نمی‌ساختند، مذاکره کنندگان امروز ما نمی‌توانستند با دست پر و از موضع بالا به چانه زنی بپردازند و بیش از 6000 سانتریفیوژ را حفظ کنند و تحقیق و توسعه را ادامه دهند و دشمنان قسم خورده ملت ایران را به لغو تحریم‌های ظالمانه وادار کنند به این استدلال که اگر این کارها را نپذیریم ایران می‌تواند به قدرت هسته‌ای نظامی دست یابد و ما ناگزیریم جلوی دست یافتن ایران به قدرت هسته‌ای نظامی ایران را با کوتاه آمدن در مقابل مقاومت ایران بگیریم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه گفت: البته روشن است که با فتوای مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران هرگز در پی دست یافتن به سلاح اتمی نبوده است و من مانده‌ام با تاکیدات فوق‌العاده اوباما و کری در مقابل صهیونیست‌ها، و جمهوری خواهان کنگره و مخالفان توافق، چه دستاوردی دست آمریکا آمده به جز جلوگیری ایران از دست یافتن به سلاح اتمی که تحصیل حاصل است؟

وی خاطر نشان کرد:‌ آنان که می‌خواستند اساس فعالیت‌های هسته‌ای را داوطلبانه بر چینند چگونه می‌خواهند خود را پیروز این مذاکرات که حاصل مقاومت بر حق هسته‌ای ملت ایران است معرفی کنند؟ در واقع ضمن تشکر از زحمات تیم مذاکره کننده کشورمان و دولت طی 23 ماه گذشته توافق وین حاصل مقاومت ملت ما و دستاوردی ملی است و قابل مصادره گروهی نیست که خیال خام دست یافتن به مجلس دهم از این سکو را در سر می‌پرورانند.

ادامه دارد

کد N899726